Zeytin Ağacının Düşmanları Bitmiyor!

0
86

Ayvalık Zeytin Üreticileri adına Aydın Şensal Bey’in başlattığı imza kampanyaya bireysel olarak katkıda bulunduğumuz gibi Haberde İstanbul olarak da destek vermek istedik bu bağlamda siz okuyucularımıza bu kampanyadan haberdar etmek için kampanyayı sizlerle paylaşıyoruz. Elbette kahvaltıda termik santrali yenmez..

Evet !  Zeytin ağaçlarımızı koruyalım..

Sevgili dostlar,

200 binden fazla imzayla Zeytin Hayattır diye yola çıkıp, Türkiye’nin zeytinliklerini kurtarmanın verdiği sevinç ne yazık ki kursağımızda kaldı. Bugün size tatsız haberlerim var. Ama pes etmek yok! Derin bir nefes alın ve okumaya başlayın lütfen.

Aynı yasa yine ensemizde… Zeytincilik bu sefer de Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu tarafından tehdit ediliyor.

Zeytin ağaçlarını koruyan kanunun değiştirilmesi, birçok canlıyı bir arada barındırıp, biyoçeşitliliği sağlayan doğal alanların ve altı bin yıllık zeytin kültürünün yok olması demek.

Doğayı istedikleri gibi çıkarları yönünde katledemeyen rantçılar, 3573 sayılı zeytinciliği koruyan kanundan son derece rahatsızlar. Neden mi? Bu kanun diledikleri gibi doğayı katledecek faaliyetlerinin önünde büyük engel teşkil ediyor.

Uzun lafın kısası, mücadelemiz kaldığı yerden devam ediyor. Bu defa daha güçlü bir kampanyayla Türkiye’de zeytinciliğin sonunu hazırlayan bu uygulamaya geçit vermeyeceğiz.

Bu mektubu okuyan sizlerden en büyük ricam imza sayılarını artırabilmemiz için seferber olmanız. Lütfen sosyal medya hesaplarınızda kampanyayı, kişisel mesajınızı da ekleyerek paylaşın. Bu kampanyayı imzalamanın sizin için ne anlama geldiğini yazarsanız listenizdeki pek çok kişinin sizin hislerinizle bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz.

Ülkemizin 6 bin yıllık zeytin kültürü ellerimizden kayıp gitmesin. Yardımınız için çok teşekkürler.

Ayvalık Zeytin Üreticileri adına,
Aydın Şensal

/www.change.org

Haberde İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz