Yörsan’a kayyım atandı

0
38

Ekonomi iyiye mi gidiyor? diye sormadan edemiyorum. İyi gittiği için mi firmalar konkordato verip iflas ediyorlar. Bu kervana Yörsan’da katıldı.


Altıeylül ilçeleri Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek’in Yörsan’a kayyım olarak atandığı bildirildi.

Şimşek, şunları kaydetti:

“Üreticilerimizin ve süt tedarikinde bulunanların mağdur olmaması için buradayız. Biz işin içinden gelen, sütü bilen insanlarız. Mahkeme heyetine hukukçularımız tarafından sunulan dilekçede şunlar yer alıyor; Yörsan fabrikasının faaliyete geçmesi için gereken ham maddeyi karşılayabiliriz. Fakat yürütülen mali sürecin şeffaf bir yönetim anlayışıyla, bu işin paydaşları her kesimin sürece dahil edilmesi gerekir. Bu koşullar sağlanırsa biz süt birlikleri olarak, bu değerin kaybolmaması için zaten taşın altında olan elimiz yerine tüm gövdemizi koymaya dün olduğu gibi bugünde hazırız”.

Sayın Şimşeğin ”Biz işin içinden geliyoruz, sütü bilen insanlarız” sözü gerçekten manidar. Bu açıklamayı okuyan biri galiba Yörsan’ı kuranların bu işe bilmeden girdiklerini düşünür. Oysa Yörsan Süt ve Ürünleri üretimi açısından geçmişi 1964 lere kadar uzanır. İlk 1970 yılında peynir üretimine başlamışlardır.
1979 yılında Susurluk’ta bir mandıranın alımıyla beraber 1984’te inşa edilen süt ürünleri fabrikasının faaliyete geçmesiyle, Yörsan A.Ş kurulmuş.

Yörsan’da işin içinden geliyor ve sütü gayet iyi bilen bir firma, işin özü ekonomi iyi gidiyor.

Haberde İstanbulCEVAP VER