ŞANTAJ

0
107

17-25 Aralık Soruşturmaları kapsamında yayınlanan ses kayıtları ve tapeler…

4 yıl öncesinden bu yana yayınlanan Wikileaks Belgeleri…

ABD’de, halen devam etmekte olan ve nerelere kadar uzancağı hiç de bilinmeyen “Reza Zarrab” davası…

Yabancı bir veya birkaç ülke hakemliğinde yapıldığı değerlendirilen, “Oslo Görüşmeleri”…

Açılım sürecinde BDP, PKK, İmralı ve Kandil ile yapılan görüşmeler…

“Dolmabahçe Mutabakatı” ve perde arkası…

Birbirlerinin mahrem olan herşeylerini bilen can kardeşleri, kan düşmanı haline getirn “Hükümet Cemaat Kavgası”… (Unutmayın ki Cemaat’in karargahı Pensilvanya’da, yani ABD’nin elindedir.)

Rusya ile ilişkiler, mülteci sorunları ve diğer etkenler…

Maalesef ki, Türkiye’deki iktidarı dış güçler açısından ŞANTAJ’a açık hale getirmiştir!

Zira;

Dünyadaki en büyük soykırımlardan birini gerçekleştirmekle hükümlü Almanya’nın, Sözde Ermeni Soykırmı’nı kabul etmiş olmasına rağmen, halen Türkiye’deki İncirlik üssünde askerleri olduğu bilinmektedir!

Gelişmeler bununla da sınırlı olmayıp, Almanların İncirlikte askeri tesis kurmaları ve uçaklarını buraya getirme konusunda Almanya ile Türkiye’nin mutabakata varıldığı haberleri yayınlanmaktadır!

Kuzey Irak’ta ve Kuzey Suriye’de, Türkiye’nin milli çıkarlarını ayaklar altına alan ve kırmızı çizgilerimizi yalan eden ABD’nin; Barzani, PKK ve PYD ile omuz omuza, kol kola ve gönül gönüle birlikte olduğu ve Büyük Kürdistan’a doğru yüründüğü apaçık bilinmesine rağmen, ABD uçakları ve askerleri, yine hiçbir kısıtlamaya dahi gidilmeksizin İncirlik Üssü’nü babasının çiftliği gibi kullanmaya devam etmektedir.

Üstelik bu üsten kalkan Amerikan uçakları, PKK/PYD’ye hava desteği sağlamaktadır!

Uzun zamandır milli meselelerimizle ilgili olarak ortaya çıkan meselelerde, ilgili ülkelere karşı yapılan sert açıklamalar dışında hiçbir milli icraat gerçekleştirilememektedir!

Türkiyenin milli çıkarlarıyla alakası olmamasına rağmen, Türkiye Katar’a yurt dışındaki en büyük askeri üslerinden birisini neden ve hangi zorlamayla ve kimin çıkarlarına hizmet etmek için kurmuştur?

Çok büyük bir askeri gücüne rağmen Türkiye neden Kandil’e yerleşememekktedir?

Kobani konusunda yapılan icraatın Türk milli çıkarlarına aykırı olmasına rağmen, eğer ihanet değilse bir “29 Ekim” günü Barzani eşkiyaları Türkiye üzerinden Kobani’ye neden geçirilmiştir?

Süleyman Şah Saygı Karakolu hangi şantaj karşısında boşaltılmak zorunda kalınmıştır?

PKK’yı koruyup kulladığı, lojistik ve siyasi desteğini sağladığı, on yıllardır kendi topraklarında barındırdığı açıkça bilinen Barzani Türkiye tarafından neden vululmamaktadır?

PKK’nın, Türkiye’nin güneyinde bir veya birden fazla silah fabrikası kurup işlettiğine ve bu fabrikada hafif silahlar, keskin nişancı silahları, roketatarlar ve hatta havan topu ile bunların mühimmatlarını üretmeye başladığı konusunda medyada birçok haber yer almaktadır!

Anlaşılan o ki ateş olmayan yerden duman tütmemektedir.

Peki öyle ise sormak hakkımız değil midir?

Her gün içeride ve dışarıda hava harekatları düzenleyen ve yine her gün onlarca hedefin imha edildiğini açıklayan Türk ordusu bu silah fabrikalarını neden vurmamaktadır?

Yunanistan tarafından Ege’deki 17 Türk adasının işgal edilmiş olduğu gün gibi ortadayken ve üstelik bu işgalin gerçek olduğu Sn. İsmet Yılmaz tarafında Mecliste bile kabul edilmişken, eğer bir ihanet yoksa, Türk hükümeti neden gıkını dahi çıkaramamaktadır?

Ege’de Yunanistan tarafından, hava ve deniz sahamızda yapılan ihlallere neden gerekli cevaplar verilememekte ve neden hep sessiz kalınmaktadır?

Kıbrıs ve çevresindeki hükümranlık haklarımızı neden gerektiği gibi savunamamaktayız?

Görülen o ki, Hükümete karşı, iktidardaki siyasilere karşı veya muktedirlere işleyen uluslararası bir ŞANTAJ vardır.

Ve yine görünen o ki, bu yönüyle “Türk’ün Çuvalla İmtihanı” devam etmektedir.

Son bir soru:

ŞANTAJA AÇIK BİR İKTİDAR’dan  MİLLİ POLİTİKALAR üretmesi ve CESURCA İCRAATLAR ortaya koyması beklenebilir mi?

El cevap?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz