Yangını Söndürme Çalışmaları Hala Devam Ediyor

0
62

Bayrampaşa  Kilimciler Sanayi Sitesi’nde nedeni henüz belirlenemeyen yangın patlamalarla  birlikte kısa sürede yayılarak  binayı sardı.  Her kat yaklaşık 5.000 m² kare alandan oluşuyor. Toplamda 25 bin m² alan etkilendi.  Yangın ihbarı saat 10.25’de geldi. Eyüp itfaiye müfrezesi saat 10.29 da yangına 3 araç 7 personel ile müdahale etmeye başladı. Yangının yayılma riski göstermesi üzerine, İstanbul İtfaiyesi alarma geçerek Avrupa ve Anadolu Yakasında bulunan tüm itfaiye birimlerinden takviye ekipleri  bölgeye sevk etti.

Yangına Kocayusuf, köpük kuleleri, Merdiven araçları, Başlangıç, araçlarının da aralarında bulunduğu 71 araç 148 personel ile müdahale edildi.  Yangın bölgesine, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığından vinç, dozer ve kepçeler sevk edilerek söndürme çalışmalarına katıldı.

Yangında 7 bin 500  litre köpük ve tonlarca su kullanıldı. Yangın sırasında iş hanında mahsur kalan 75 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak tahliye edildi.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında Poliol, İzosiyanat, plastik ve benzeri kimyasal maddelerin kullanıldığı ayakkabı taban imalatı sırasında başladığı tahmin ediliyor.

Atölyelerde bulunan kimyevi maddelerin yanıcı parlayıcı olması nedeniyle yangın kısa sürede yayıldı. Yangın kontrol altına alındı söndürme çalışmaları devam ediyor.

http://www.ibb.istanbul/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz