Vicdan ve Sessizlik..

0
67
Meclis de ‘çocuklara yönelik cinsel istismarı ve kadınlara yönelik şiddeti önlemede ihmali bulunduğu‘ gerekçisiyle verilen gensoru önergesi mecliste reddedildi.
Ensar Vakfı’nı bir kereden bir şey olmaz ifadesiyle savunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu için verilen gen soru MHP’nin oyu ile reddedildi.
Buraya kadar olan tüm olaylar siyasi ahlak çizgisi içinde giden bir olgu olarak görülüyor. Gen soruların reddini  milletvekillerin vicdanları ile baş başa bırakıyorum.
Bu olayların sonucunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun sözlerini eleştirilebilir, kınanabilir yada tepki verilebilir. Bireysel tepkiler normal karşılanabilir. Bu duyarlılığı gösterenler keşke aynı duyarlılığı Ensar Vakfı yöneticilerine ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’na  göstermiş olsalardı.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in açıklama yaptığı eylemde CHP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bırakıldı.
Aynı çelengi Ensar Vakfın önüne bırakmış olsalardı. Şimdi kişiler kurumu bağlamaz dediğinizi duyar gibiyim. Kişiler kurumu bağlamaz demek suça sessiz kalmanın bir boyutudur.
Evet,  söz Türk aile yapısına uygun düşmüyor ama geleceğimiz olan çocuklara cinsel taciz işleniyor ve bil fiil işlenmiş olan olay Türk toplumuna uygun düşüyor, öyle mi?
El insaf diyorum sizlere..
Siyasi sapıkları ne yapacağız? Millet sandıkta gereğini yapar fakat
cinsi sapıkları ne yapalım?
Vicdanlarımızı nasıl aklayalım küçük bedenlerin gözlerinde?
Toplum ahlak-i çöküntü içinde…
Türkân Kebeci

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz