VARİS TEDAVİSİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

0
226

VARİS TEDAVİSİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

EDİP HATİPOĞLU: VARİS TEDAVİSİNDE ALTERNATİF TIBBA İTİBAR ETMEYİN

Küçükçekmece Belediyesi ve Doğan Hastanesi katkılarıyla düzenlenen sağlık söyleşisinde Uzm. Dr. Edip Hatipoğlu “Varis Tedavileri” ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

“LAZER VE KÖPÜK TEDAVİSİ İLE TEDAVİ EDİLİYOR”

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşide, varisin toplardamar genişlemesi olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Hatipoğlu, “Varis her ne kadar sadece estetik amaçlı bir sorun gibi gözükse de gerçekte bacakta dolgunluk, şişkinlik, ağrı hatta bacak yaraları gibi ciddi sağlık sorunları da doğurabilen önemli bir problemdir. Daha eski dönemlerde varisler sadece ameliyat gibi hastanede uzun yatış süresi gerektiren tedavilerle çözülmekteyken günümüzde lazer veya köpük tedavisi dediğimiz tedavilerle hastanın aynı gün hastaneden taburcu olmasını sağlayan tekniklerle tedavi edilebilmektedir”diye konuştu.

“BİLGİ KİRLİLİĞİNE İTİBAR ETMEYİN”

Hatipoğlu, varisi olan hastalara yürüyüş ve spor yapmalarını ve alternatif tıbba aldanmamalarını tavsiye ederek, “ İnsanlara kirpi kanı içirmekten tutun, pek çok alternatif sunuyorlar. Özellikle bir kremle varisin iyileşeceğini iddia ediyorlar. Bu mantığa bile uygun değildir. Bu tarz bilgi kirliliklerine ve soygunlara aldanmayın” sözleriyle seslendi.

Uzm. Dr. Hatipoğlu, katılımcıların sorularını da yanıtladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz