TÜRKİYE YELKEN ŞAMPİYONUNDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E ZİYARET

0
76

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen yarışlarda Laser Standart Genç’te Türkiye birincisi olan Kartal Cevizli doğumlu Haydar Baran Yılmaz, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti.

Küçük yaşta yelken sporuyla tanışan ve Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen yarışlara Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü’nden katılan Yılmaz, Laser Standart Genç’te Türkiye birinciliği alarak Kartal’ın yüzünü güldürdü. Haydar Baran Yılmaz’ın birincilik kupası ile hazır bulunduğu ziyarette kendisine; Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Hakan Ertunk, kulüp yönetim kadrosundan Derya Özdemir ve kulüp yöneticileri de eşlik etti.

Görüşme sırasında sporun önemine vurgu yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi’nin Marina Dragos Yelken Kulübü işbirliğiyle açtığı Yelken Yaz Okulu’na dikkat çekerek şunları söyledi: “Kartallı çocuk ve gençleri; deniz, rüzgâr ve yelkenle tanıştırıyoruz. Okulda 8-12 yaş grubundaki öğrenciler, emniyetli ve eğlenceli şekilde ücretsiz olarak yelken sporunu öğreniyor. Teorik ve pratik eğitimlerde çocuklar yelken sporu yaparken, doğaya nasıl uyum sağlayacaklarını öğrenip, sorunlar karşısında doğru ve hızlı karar verme yeteneklerini geliştiriyor. Milli yüzücülük yapmış olan eğitmenlerden yüzme konusunda da eğitim alan çocuklar, denize açılacağı yelkenlisinin donanımını kendi hazırlıyor. Çocuklar, güvenlik kontrollerini yaparak tekneyi suya indiriyor ve eğitmen gözetiminde eğitimlerini tamamlıyor. Yelken kursuna katılan çocukların yüzde 80’i de Kartallıdır. Haydar gibi sporcu gençlerimizin dereceye girmeleri ve isimlerinden söz ettirmeleri beni gururlandırıyor.”

Ziyaretin sonunda Laser Standart Genç Türkiye birincisi Yılmaz ve Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü yönetim kadrosu, spora ve sporcuya desteklerinden dolayı Başkan Altınok Öz’e teşekkür ederken, Kartallı genç sporcuyu tebrik eden Başkan Altınok Öz de konuklarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz