Tıp Bayramın da Büyükçekmece Belediyesinden Engellilere Hizmet

0
115

Büyükçekmece Belediyesi’nden engellilere ağız ve diş bakımı

Büyükçekmece Belediyesi, Engelli Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde ilçe genelindeki engelliler ve ailelerine sağlık hizmeti vermeyi sürdürüyor.

Engelli Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde eğitim alan engelli öğrenciler ve aileleri ile bölgede ikamet eden engellilere ücretsiz ağız ve diş muayene hizmeti verildi.

 

Diş hekimlerinden gönüllü hizmet

Gönüllü diş hekimleri Rıza Aslan ve Abdülkadir Düzce tarafından engelli öğrenciler ve aileleri tek tek ağız bakımı ve diş muayenesinden geçirildi. Muayene sonucunda ağız ve diş hastalığı tespit edilen engelliler ücretsiz tedavileri için ilgili sağlık kurumları ve hastanelere sevk edildiler.  Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Serap Erdil ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Rıdvan Orhan’ın katılımıyla gerçekleşen ağız bakım ve diş tedavisine ilgi yoğun oldu.

 

“Başkan Akgün çok önemsiyor”

Sürdürülen sağlık hizmetleri konusunda bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Serap Erdil, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün en çok önem verdiği hizmetlerden birinin sağlık hizmetleri olduğuna vurgu yaparak; “Büyükçekmece genelinde yaşayan engelli çocuklarımız ve ailelerinin her türlü sorun ve ihtiyaçları ile yakından ilgileniyoruz. Büyükçekmece Belediyesi Engelli Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde engelli çocuklarımıza sadece eğitim vermiyor her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak sosyal yaşamın ayrışmaz birer parçası olmaları için gerekenleri de yapıyoruz. Bu kapsamda periyodik olarak ücretsiz sağlık taramaları da yapılıyor. Ağız bakım ve diş muayenesi hizmetini gönüllü olarak veren diş hekimleri Rıza Aslan ve Abdülkadir Düzce’ye anlamlı katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz