“Televizyon her dönemde olduğu gibi pastadaki en güçlü mecra”

0
255

“Televizyon her dönemde olduğu gibi pastadaki en güçlü mecra”

Güçlü kadrosuyla, medya satın alma, stratejik ve dijital pazarlama alanında hizmet veren Union İstanbul’un Ajans Başkanı Mehmet Erkmen, “Markaların itibar çalışmaları için yazılı basın çok önemli. Bunu en son darbe sürecinde de gördük. Birçok marka, gazetelere ilan verdi. Ama yine de TV reklamları, her dönemde olduğu gibi yüzde 58 oranla pastadaki en güçlü mecra olarak karşımıza çıkmaktadır” dedi.

Günümüz dünyası trendlerini yakından takip ederek müşterileriyle tüketiciler arasında köprüler kuran Union İstanbul’un Ajans Başkanı Erkmen, medyadaki dijital büyümenin etkisinin göz ardı edilemeyeceğini, fakat insanların hissetme duygusundan dolayı yazılı basının çokta önüne geçemeyeceğini söyledi.

“Yazılı basın gücünü kaybetmiyor”

Televizyon reklamlarının her dönemde olduğu gibi pastadaki en güçlü mecra olarak var olmaya devam edeceğini belirten Erkmen, “Markaların TV reklamlarından sonra en çok tercih ettikleri alan yazılı basın. Çünkü insanlar dokundukları, hissettikleri bir objeye daha çok güven duyuyor. Biliyoruz ki insanlar, sayfalarını kendilerini çevirdiği, matbaa kokusunu alabildiği basılan işlerin hala takipçisi. Öte yandan radyo, sinema ve Açıkhava, birer niş mecra olarak pastadaki payını eşit oranda korumaya devam ediyor” diye açıkladı.

Erkmen: TV reklamları güven sıralamasında üstlerde

2015 reklam dağılımına bakıldığında TV’nin yüzde 52 oranla en güçlü mecra olduğunun bir kez daha altını çizen Erkmen, TV’yi yüzde 17 oranla yazılı basını takip ettiğini aktardı. Union İstanbul Ajans Başkanı Erkmen “Burada gördüğümüz gibi hala en etkin mecra TV. Ve tabi son 5 yıldaki mecra kullanımlarındaki değişime baktığımızda tek yükselen mecranın da dijital olduğunu söylemeden de geçemeyeceğim. Ancak biz Union İstanbul olarak,TV’nin uzun yıllar tüm bütçedeki büyük payını koruyacağına inanıyorum. Gerek Türk toplumunun mecra tüketim alışkanlıklarına baktığımızda gerekse güven endeksine baktığımızda hala TV’nin güven sıralamasında üstlerde olduğunu görüyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz