TAKSİM YERİNDE KALDI BARIŞ HAVASI ESTİ

0
78

Bir musibet bin nasihatten iyidir derler.
Türkçe de önemli yer tutan atasözlerimizi yabana atmamak gerekir. Zaman içinde doğruluğunu sınadığım sözlerden biri ve beni yanıltmadı. Bu sözde onlarda biridir. Sabah sabah bu sözlerin nereden aklıma geldiğini sorduğunuza eminim. Dün Taksim de yapılan demokrasi mitingini bana atasözü’nü hatırlattı. Kalabalık, alanın dışına taştı ve insanlar kol kola. Farklı siyasi görüşlere ait parti temsilcileri ile birlikte bir şölen havasında geçen miting için madem bir araya geliyordunuz da ‘ öteki, beriki ‘ diyerek toplumu neden gerdiniz sorusunu dedirtti.
Gördüğünüz gibi Taksim meydanı aşınmadı. Gönül isterdi ki, Cumhuriyet, 19 Mayıs, 23 Nisan, 1 Mayıs, 30 Ağustoslar bayramlarımızda da izin verilmiş olsaydı. Bu topraklar bu halk ben kavramıyla yürütülmeye uygun değil. Anadolu’nun mayasında birlik var, beraberlik var ve biz var.
Tek endişem tehlike geçtikten sonra siyasiler eskiye dönüp uç söylemlere devam etmezler ve toplumda bu barış havasının bitmesi. Lakin unutmayalım bu tehlikeler her zaman var olacak fakat önemli olan bu tehlikeye zemin hazırlayacak fikirlere, düşüncelere küçük menfaatler için onay vermemek gerekir ve müsamaha gösterildiği için bu günlere gelindi bunu da hatırlayalım.

Birlik dedik, beraberlik dedik, insan dedik, insanca yaşama ya bu topraklarda…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz