Şiirler Susmaz Etkinliği Devam Ediyor

0
70

Kadıköy’de uzun zamandır devam eden, seçkin şiir etkinliği, “Şiirler Susmaz” Osmanağa mah. halitağa cd. yeniyol sok. no:7/2 kadıköy ist. adresinde bulunan Üvercinka Kafede 13 Şubat 2016 tarihinde, saat 15:00’te 6. kez gerçekleştirilecek.

ÜVERCİNKA KAFEDE ŞİİRLER SUSMUYOR

Şiiradamı (Mehmet Koç) ve Deniz A. Tüzün tarafından organize edilen “Şiirler Susmaz” şiir etkinliği devam ediyor. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlik, bütün edebiyat severleri bir araya topluyor. Daha önce 5 kez düzenlenen etkinlik, Şubat ayında 6. kez gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında, katılımcılar kendi eserlerinden örnekler verirken, tanınmış şairlerin şiirleri de seslendirilerek, doyumsuz bir edebiyat ortamı yaratılmaktadır.

Aylık gerçekleştirilen etkinlikte, her ay ayrı bir yazar-şair konuk olarak katılmakta, kitaplarını dileyenlere imzalamaktadır. Okur ile yazar buluşmasında temel oluşturmayı aynı zamanda paylaşılan şiirlerle, katılımcıların harika zamanlar geçirmeleri hedeflenmektedir. Gerçekleştirilen etkinliklerde, bu tür etkinliklere yeni katılan insanlara, edebiyatın en büyülü dalı olan şiir’in seçkin eserleri seslendirilerek, şiirden ayrı bir haz almaları sağlanmaktadır.

AMACIMIZ HALKI ŞİİRLE BULUŞTURMAK

Etkinliği orzganize edenlerden Deniz A. Tüzün: “Biz bu etkinliklerle toplumda şiir sevgisini yaygınlaştırmak, şair, şiir, okuyucu üçgeninde, bağlayıcı rol oynamak amacındayız. Etkinliğimize katılan gerek yaza-şairler gerekse okurlar, etkinliğimizden memnun ayrıldıkları zaman, amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Zira, herkesin şiir yazdığı ama az kişinin şiir okuduğu toplumumuzda, pek satılmayan şiir kitaplarının direk okurla, yazarlarıyla birlikte buluşmalarında köprü görevi görmeye çalışıyoruz” dedi.

Şiiradamı Mehmet Koç ise; “Bu yola çıkarken edebiyat için edebiyatla halka ulaşmayı amaçladık. Bu amaç çerçevesinde, ulaşabildiğimiz bütün kitlelere doğru elimizi uzatıyoruz. Edebiyata, şiire daha çok doymak, ayda bir gün bile olsa, mısraların büyüsüyle ruhlarını yıkamak isteyenlere, bu ortamı sunarak, şiire bir nebze olsun katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum. Yıllardır gerçekleştirdiğim bir çok etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de şiir büyüsünü semaya dağıtıyoruz. Bu bizim kutsal görevimizdir” dedi.

ETKİNLİĞE KATILIM ÜCRETSİZ

Düzenlenen “şiirler susmaz” şiir etkinliğine katılım ücretsiz olup, dileyen herkes katılabilmektedir. Şiirler susmaz etkinliğinde dileyen katılımcılar kendi eserlerini kendi sesleriyle dinleyicilere sunmakta, kendisini geliştirmek için bir fırsat yakalamış olmaktadır. Edebiyata sunulan bu tür etkinlikler, toplumun her kesiminden olumlu eleştiriler alırken, düzenleyenler ise değişik edebiyat severlerle şiir paylaşmanın zevkini yaşıyorlar. Şiirler susmaz etkinliği “Osmanağa mah. halitağa cd. yeniyol sok. no:7/2 kadıköy ist.” adresinde bulunan Üvercinka Kafede gerçekleştirilmektedir. Bu ayki etkinliğin konuğu, “Ömürden Bir Kesit” öykü kitabının yazarı Türkan Kebeci. Kitabını imzalayıp eserlerinden örnekler verecek.

Etkinlikten bir kare

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz