Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

0
48

İstanbul Tıp Fakültesi’nde binlerce öğrenci yetiştiren fakültenin duayen hocalarından

Prof. Dr. Murat Dilmener’i koronavirüs nedeniyle kaybettik.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Prof. Dr. Murat Dilmener’in koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Tükek paylaşımında, “Bir değerli hocamızı daha koronavirüs infeksiyonu nedeni ile kaybettik. Prof. Dr. Murat Dilmener hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyorum” dedi.

78 Yaşında hayata gözlerin yuman Prof. Dr. Murat Dilmener Mardinli ve dört çocuk sahibidir. Tıp dünyasına nice doktorlar yetiştiren, camia da yoksul hastalara verdiği destek ve ücretsiz tedavi etmesiyle bilinen hocamız bu durumundan dolayı 2004 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoksul hastalara hastanenin döner sermayesin den ücretsiz tedavi ettiği gerekçesiyle 135 profesör ile birlikte soruşturma açılmıştı.

Profesörlerden, toplam 3 buçuk milyon liralık tedavi masrafını ödemeleri istenmiş, Murat Dilmener’e de 500 bin liralık borç çıkarılmıştı.

Hastanenin döner sermaye gelirleriyle zor durumda olan hastaları tedavi ettiğini söyleyen doktorlar konuyu yargıya taşımıştı. Yargıtay, hocaların bu paraları fakir hastaların tedavisi için kullandıklarına karar verip dosyayı kapatmıştı.

Bir hastası Murat Hoca hakkında  ‘Hastanın yüzüne baktığında gözleriyle teşhisini koyabilecek kadar iyi bir hekimdir.’ diye yorum yapar.

Tıp camiası bu gün koronavirüs den dolayı değerli bir doktorunu, hocasını, duayen bir profesörünü kaybetti.

Haberde İstanbul

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz