‘Metrolarda kadınlara ayrı vagon uygulamasını deneyebiliriz’

0
81
ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından başlattığı “Japonya’da olduğu gibi, Ankara metrosunda da kadınlara ayrı bir vagon uygulamasını deneyelim miö anketinin sonuçlarını açıkladı.
Gökçek, anketle ilgilenen 631 bin 567 kişiden, 79 bin 574 kişinin oy kullandığını, oy kullananların yüzde 52’sinin uygulama önerisine ‘evet’ derken, yüzde 48’inin ise ‘hayır’ oyu verdiğini bildirdi. Gökçek, “Metrolarda kadınlara yönelik vagon uygulamasını deneyebiliriz… Biraz daha düşünelim… Uygularsak Meclis Kararı gerekli… Hayırlısı” dedi.
Başkan Gökçek’in dün Twitter’dan başlattığı ‘Ne dersiniz? Japonya’da olduğu gibi, kadınlara tacizin önlenmesi için Ankara metrosunda da kadınlara ayrı vagon uygulamasını deneyelim mi?’ anketinin sonuçları belli oldu. 24 saat süren ankete çok sayıda vatandaşın katıldığı ve anketten ‘Evet’ kararı çıktığı belirtildi. Başkan Gökçek, Japonya’da kadın tacizlerini önlemek amacıyla uygulanan özel vagon uygulamasının Ankara metrosunda da denenmesi yönünde gerçekleştirdiği anketinin sonuçlarını, “Anketimiz tarihi bir rekor kırdı… Anketi tıklayan sayısı 631.567… Etkileşim sayısı 177.848… Bu anket rekorudur. Ankete oy kullanan sayısı 79.574… Evet diyenler yüzde 52… Hayır diyenler yüzde 48…ö tweetiyle açıkladı.

KADINLARA YÖNELİK VAGON UYGULAMASINI DENEYEBİLİRİZ
Başkan Gökçek, Twitter kullanıcılarının çoğunluğunun sol görüşlü olmasının bir gerçek olduğunu, buna karşın yaptığı anketten ‘evet’ kararının çıkmasının da anlamlı olduğunu vurgulayarak, “Kadınlara yönelik vagon uygulamasını deneyebiliriz. Biraz daha düşünelim” dedi. Başkan Gökçek’in ankete ilişkin attığı tweetleri şöyle:
“-Japonya, metroda kadınları tacizden korumak için ayrı vagon uygulaması yapıyor…
-Ne dersiniz?… Ankara metrosunda da kadınlara ayrı vagon uygulamasını deneyelim mi?-Anketimiz tarihi bir rekor kırdı… Anketi tıklayan sayısı 631.567… Etkileşim sayısı 177.848… Bu anket rekorudur.
-Ankete oy kullanan sayısı 79.574… Evet diyenler %52… Hayır diyenler %48… Twitter’da sol görüşlü olanların yoğun olduğu bir gerçek… Buna rağmen % 52 ile kabul çok anlamlı…
-Demek ki metrolarda kadınlara yönelik vagon uygulamasını deneyebiliriz… Biraz daha düşünelim… Uygularsak Meclis Kararı gerekli… Hayırlısı”

ANKARA, (DHA)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz