Maltepe İlçe Spor Başarılara Doymuyor

0
425

Maltepe İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesindeki Taekwondo kulübü Türkiye ve Avrupada birçok derece alarak bugüne kadar birçok başarıya imza attı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Şahin Ayrıma bağlı olarak başarılara imza atan 2009 dan bu yana görev yapan Antrenör Timur Yalımgüç öğrencilerine bir baba ve bir abi gibi davrandığını kulüpte yaklaşık 70 sporcu ve aileleri ile bir aile gibi olduklarını ve en büyük başarının asıl bundan kaynaklandığını belirtti.

Maltepe İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Taekwondo Kulübünün bugüne kadar aldığı başarıların bir kısmı şöyle;

Ferkan Denizmanın  87 kiloda büyükler İstanbul 1.lik 2.lik ve 3.lüğü var. Yine 87 kiloda Türkiye 5.liği ve 80 kiloda Türkiye 8.liği var.
Bir diğer Taekwondocu ve alt yapıdan yetişen
Taha Karpuzoğlu İstanbul 2016 2. si
Kerem Kaymaklı Türkiye ilk 8.lik İstanbul 2.lik ve 3.lüğü bulunuyor.

Aleyna Çiftçi ; Türkiye ilk 7.lik İstanbul 2.lik ve 3.lüğü

9 Yaşında Timur Yalımgüç hocanın elinde yetişen Maltepe adına bir diğer gurur verici öğrenci ise Meryem Hilal Kocaer,
bugün 14 yaşında olan başarılı sporcu Meryem Hilal Kocaer çok yakın zamanda 44 kiloda Avrupa 2.liği kazandı. Daha öncede İstanbul geneli 33 kilo, 37 kilo, 41 ve 44 kiloda 6 kez 1.liği var. 33 kiloda uluslar arası 3. lük ve Türkiye 3.lüğü bulunan Kocaer gelecek vaad eden bir milli sporcu adayı. 7 yıldır bir babadan farkı olmadı benim için her zaman her şeyimize koştu başarımı Timur hocama borçluyum diyen Meryem Hilal Kocaer hocası ile dünya şampiyonluğu tatmak istediğini belirtti.

Başarılı olan bir diğer kişi ise Timur hocanın öğrencilikten beri yanında yetişen yardımcı antrenör Melek Özdemir, Melek Özdemir Yakın zamanda düzenlenen Savate Türkiye kulüpler arası Şampiyonada 1. olarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye kraliçeler 1.liği ve 3 istanbul 1.liği olan Melek Özdemir “ Timur Yalımgüç Hocamız öncülüğünde bir çok dereceyi maltepeye kazandıracağız.” Dedi.
Bugüne kadar eski yeni öğrencilerle 100 civarında önemli dereceye imza atan kulüpteki öğrenci velilerinden, Canan Yücesu, Ayşe Özdemir, Orhan Türk, Şerife Kocaer, Nilgün Baybatur ve Olcay Karpuzoğlu “Hocamızdan çok memnunuz. Bir hocadan ziyade yeri gelince kendi cebinden bile çocuklara harcamalardan kaçınmıyor. Bir çok çocuğumuzda psikolojik sosyolojik sıkıntıları vardı ancak buraya başladıktan sonra hocamız sanki bir terapi yaptı. Yeri geldi sokakta yaşayan çocukları getirip burada spora kazandırdı yıllardır buradayız ve Tümur Hocayı tanıyoruz. Büyüklerimizden ricamız bu kadar özverili çalışan başarılara imza atan hocamızı bizden almamaları olacak. bugüne kadar Timur Hocanın görevden alınması duyumunu almıştık tüm veliler yüze yakın imza toplayarak kaymakamlığa ilettik şuan bir sorun yok ve avrupada, Türkiyede bir çok başarıya imza atmış hocamızı da görevden almak hoş olmayacaktır.” Dediler.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz