KÜÇÜKÇEKMECE’DE 2015-2016 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILINA RENKLİ VEDA

0
74

Küçükçekmece Tüccar ve Sanayiciler Derneği İlkokulu’nun düzenlediği 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı, yıl sonu karne töreni programı renkli görüntülere sahne oldu.

Okul bahçesinde düzenlenen programa, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, öğretmenler, veliler ve okul öğrencileri katıldı. Öğrenciler, karnelerini protokol üyelerinin elinden aldı.

“TABLETLERE, CEP TELEFONLARINA BAĞIMLI KALMAYIN”

Öğrencilere, ‘gönül bahçemizin mis kokulu gülleri’ sözleriyle seslenen Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya “Sizlerin mezuniyetini görmek gibisi var mı? Sizler; bizim geleceğimiz, en değerlilerimizsiniz. En kaliteli şekilde donanarak, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacaksınız. Bu karneler aslında, sadece sizin değil, velilerinizin de karnesidir. Değerli ebeveynler; dünyanın hiçbir yerinde karne ile uğraşmak diye bir şey yok. Çocuklarınızın başarısı, sadece akademik başarının altında gizli değil. Bizler; demokrat, kendi değerlerine sahip çıkan, başka ülkelerin gençleriyle rekabet edebilecek gençlerin yetişmesini arzuluyoruz. Sizler, çocuklarınızı tatilde mutlaka yaz okullarına, spora teşvik edin. Sokakta vakit geçirmelerini sağlayın. Cep telefonlarına, tabletlere bağımlı bir tatil geçirmesinler” diye konuştu.

“KİTAP OKUYUN”

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kaplan da çocuklara tatil yaparken, kitap okumayı ihmal etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, eğitimde kendilerine katkı sağlayan İlçe Kaymakamı Harun Kaya ve geçtiğimiz dönem ilçedeki okullara 10 trilyona yakın maddi destek veren Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür etti.

ÖĞRENCİLER, KARNELERİNİ PROTOKOLÜN ELİNDEN ALDI

Programda, öğrencilerin sevgi çiçekleri adlı rondu, halk oyunu ve kaşık oyunu gösterileri ilgiyle izlendi. Törende, Tüccar ve Sanayiciler Derneği İlkokulu’nun düzenlediği, ‘Davranışını Değiştir, Kendini Geliştir’ adlı proje kapsamında düzenlenen yarışmada,  dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Protokol üyelerine öğrenciler çiçek takdim ederken, okul öğrencileri, karnelerini protokol üyelerinin elinden aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz