Küçükçekmece Sokakları Uyuşturucu Terörüne Teslim

0
1878

İstanbul da özellikle bazı semtlerde uyuşturucu bağımlıları terör estiriyor. Küçükçekmece de yirmi gün içinde iki gencimiz öldürüldü.

İlk olay;  22 Şubat günü İkitelli de 23 yaşında ki Erkan Sezer evlerinin önünde uyuşturucu bağımlısı olan Ö.Ö’yü  evlerinin önünde uyuşturucu içmemesi için uyarıyor ve uyarı karşısında uyuşturucu bağımlısı Ö.Ö yanında ki bıçakla E.Sezer’i yaralıyor ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamıyor. Uyuşturucu bağımlısı tecavüzden cevaevine girmiş ve iki ay sonra tahliye olmuş.

İkini Olay; 12 Mart günü Sefaköy  metrobüs durağında meydana geliyor.

Üniversiteden yeni mezun olan 24 yaşındaki Gürkan Aras, iş görüşmesine gittiği Beylikdüzü’ndeki holdingle anlaştı.

Olumlu geçen görüşmede işe kabul edilen Gürkan, bir sonraki pazartesi işe başlamak üzere anlaşarak holding binasından ayrılıyor. Mutlu haberi ailesiyle paylaşmak isteyen Aras, evine gitmek için Beylikdüzü’nden metrobüse binip,  Sefaköy durağında iniyor.

Metrobüsten indiği sırada durakta önünü tinerciler kesiyor. Tinerciler ile Gürkan Aras arasında tartışma çıkıyor ve  çıkan tartışmada bir tinerci tarafından bıçaklanan genç, olay yerinde ölüyor.

İlk olayda;  üç ay sonra evlenecek gencin mutluluğunu ve umudunu alıp gittiler

İkinci olayda; Yıllarca okuyup işe girme sevincini ailesi ile paylaşamadan umutlarıyla birlikte gitti.

Küçükçekmece de uyuşturucu bağımlıların sayısı arttı. Akşam saatlerinde özellikle metrobüs üst geçidinin altlarında çok sık rastlıyoruz. Emniyet Müdürlüğüne çok yakın ve işlek bir yerde uyuşturucu bağımlıları yüzünden yaşanan olaylara emniyet güçlerin gerekli hassasiyeti göstermesi gerekir.

Haberde İstanbul olarak her iki gencimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz.

Daha ne kadar genç umutlar sönecek,  ve ne kadar ailelerin hayatı kararacak.

Haberde İstanbul

haberdeistanbul@gmail.com

 

 

CEVAP VER