Küçükçekmece Sanat da Üs Oluyor

0
75

13 ÜLKEDEN 80 SANATÇI 7’İNCİ  MEŞK SERGİSİ’NDE BULUŞTU

Küçükçekmece Belediyesi, uluslararası geleneksel sanat buluşmaları kapsamında 7.’sini gerçekleştirdiği Meşk Sergisi ile geleneksel Türk İslam sanatlarını sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Bu yıl 7’si düzenlenen Meşk Sergisi sanatseverlerin yoğun katılımıyla Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Ramazan ayı dolayısıyla Türk İslam Sanatlarının en güzel örneklerinin hazırlandığı serginin açılış törenine Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu’nun yanı sıra çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

“80 SANATÇININ YAKLAŞIK 100 ESERİ SERGİLENİYOR”

Her yıl geleneksel olarak Ramazan ayı içerisinde düzenlenen Meşk Sergisi’ne, sanatseverler yoğun katılım gösterdi. Sanatçılar tarafından önemli bir yere sahip olan Meşk Sergi’sinde, bu yıl 13 ülkeden 80 sanatçı farklı dallarda yaptıkları yaklaşık 100 eserini sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergide Türkiye, Suriye, Irak, İran, Yemen, Suudi Arabistan, Pakistan, Ürdün, Saraybosna, Başkurdistan, Azerbaycan, Endonezya, Özbekistan’dan katılan sanatçıların eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Hat, Katı, Tezhip, Minyatür, Çini, Cilt ve Ebru gibi geleneksel sanatların yaşatılması bakımından önemli bir yere sahip olan sergi, protokol üyeleri ve sanatseverlerden tam not aldı.

“SANAT FAALİYETLERİMİZİ DAHA ÇOK KİTLEYE DUYURMAK İSTİYORUZ”

7’nci Meşk Sergisi’nin açılışının ardından açıklamalarda bulunan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu, “Bu yıl 7’ncisini düzenlediğimiz geleneksel sanat festivalimizi bugün açılışını yaptık. Kardeş Pakistan’dan ve diğer ülkelerden gelen sanatçılarımızın eşliğinde bu sergiyi açtık. Ramazan Ayının bu güzel akşamında dostlarımızla beraber açtığımız, Hat, Tezhip gibi sanat dallarında eserlerin bulunduğu sergimizi 30 Ağustos’a kadar yürüteceğiz. Ülkemize böyle güzel eserleri getirdikleri için sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Umarım sanatseverlerimiz, bu sanat gösterisinden memnun kalırlar. Amacımız bu geleneksel hale gelen sergilerimizi sürdürmek ve ilçemizde yapılan sanat faaliyetlerini daha çok kitleye duyurmak istiyoruz” dedi.

7’nci Meşk Sergisi 30 Haziran’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz