KORONA VİRÜS HALKA HİZMETE ENGEL DEĞİL

0
2

Uzunköprü Belediyesi bir taraftan Korona Virüs salgını ile mücadele çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan da halka söz verdiği projeleri bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Özlem Becan aralarında; Vadi Park, Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri, Uzunköprü Belediyesi Kreşi ve hizmete açılan Hayvan Barınağı ile ilgili incelemeler gerçekleştirerek bir dizi açıklamada bulundu.

“VADİ PARK PROJESİ UZUNKÖPRÜ’YE HAYIRLI OLSUN”

 

Belediye Başkanımız Özlem Becan, inşaatına başlanılan ‘Vadi Park’ Projesi alanında incelemelerde bulundu. Başkan Özlem Becan incelemenin ardından yaptığı açıklamada; projeye ilişkin olarak “Tüm Uzunköprülülerin merakla beklediği Vadi Park Projemizin inşaatı başlamış durumda. Yaklaşık 1 dönüm arazi üzerine kurulacak Vadi Park’ta; yürüyüş yolları, seyir kuleleri, çocuklarımız ile vakit geçirebileceğimiz çocuk oyun gruplarımız, spor alanlarımız bulunacak. Bu yaz sonu bitmesi planlanan Vadi Park Uzunköprü’müze şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

“ATATÜRK PARKI EN KISA SÜREDE HALKIMIZIN HİZMETİNE AÇILACAK”

 

Belediye Başkanımız Özlem Becan, inşaatına başlanılan ‘Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’ Projesi alanında incelemelerde bulundu.

 

Başkan Özlem Becan incelemenin ardından yaptığı açıklamada; Bazılarımızın gençliğinin, çocukluğumuzun, geçtiği nostalji kokan bir alandayız. Atatürk Parkı; Uzunköprü Belediyesi sayesinde tekrar hayat bulacak. Projemiz başladı. Bu proje ile Atatürk, Kavak, Mareşal Fevzi Çakmak, Aşçıoğlu, Muradiye, Cami Muradiye mahallelerimiz gibi bu alana yakın ikamet eden vatandaşlarımızın yeşil alan ihtiyacına cevap vermiş olacağız. Hepimize gençliğimizi Çocukluğumuzu hatırlatacak bir kent meydanı görüntüsünde planladığımız Atatürk Parkı en kısa sürede Uzunköprülülerin hizmetinde olacak’ dedi.

BARINAĞIMIZ UZUNKÖPRÜMÜZE HAYIRLI OLSUN

Belediye Başkanımız Özlem Becan, hizmete açılan  ‘Hayvan Barınağı’nda incelemelerde bulundu.

 

Başkan Özlem Becan incelemenin ardından yaptığı açıklamada; “Barınağımız 300 hayvan kapasiteli ve yaklaşık 6000 m2 alan üzerine kurulmuş durumda. %50 hibe ile başlayan bu projenin maliyeti 1 milyon 462 bin TL’dir. Bir önceki dönemde 115 bin TL hibe alınarak temelleri atılmış barınağımızın geri kalan hibe ödemeleri ve belediyemize düşen ödemeleri belediyemiz tarafından yapılmıştır. Barınağımızda ameliyat öncesi bölümümüz, ameliyathanemiz ve eczanemiz, müşahede alanımız, kaza ve yaralanma durumlarında kullanılacak bölümlerimiz, anneli yavruların barınacağı bölümümüz mevcut.  Her bölümümüzde dışarı açılan bir kapı ve küçük bahçe bulunmakta. Açık bölmelerimizde daha uzun süreli bakıma ihtiyaç duyan sokak hayvanlarımızı konaklatabileceğiz.  Ve bir de karantina bölümüz var. Bu Uzunköprü’de bulunmayan bir yer. Ve bir de idari binamız var. Barınağımız Uzunköprü’müze hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

KREŞİMİZ UZUNKÖPRÜLÜ ÇOCUKLARIMIZIN ŞEN KAHKAHALARI İLE BULUŞACAK

 

Belediye Başkanımız Özlem Becan, inşaatına başlanılan Atatürk Kültür Merkezimizde açılacak olan ‘Uzunköprü Belediyesi Kreşi’ Proje alanında incelemelerde bulundu.

 

Başkan Özlem Becan incelemenin ardından yaptığı açıklamada; “Bu yaz hizmete açılacak olan Uzunköprü Belediyesi kreşimizin sonlanmasına çok kısa bir süre kaldı. 20 kişilik sınıflarda 60 öğrenciye hitap etmeyi hedefliyoruz. Daha ziyade kadının istihdamını ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Çalışmak isteyen kadınlarımız çocuklarını güvenli bir şekilde kreşimize getirebileceklerdir. Şu anda yapım aşamasında olduğu için boş olan, bu salonlar, bu sınıflar Uzunköprülü çocukların şen kahkahaları ile inleyecektir” dedi.

Haberde İstanbul

 

CEVAP VER