Kitaplar Konuştu Görme Engelliler Dinledi

0
94

İstanbul, Maltepe, Binbaşı Necati Bey İlkokulu öğretmenlerinden Elif Pala, Müge Baloğlu ve Özgür Polat’ın önderliğinde üç sınıfında öğrencileri engellilerin kitaplara ulaşmasını kolaylaştırmak adına gerçekleştirdikleri Kitaplar Konuşuyor Projesinde yer aldılar.

Proje; görme engelli yaşıtlarına ses kaydı yapılarak kitap okunmasını içermekte ve yapılan ses kayıtlarının internet sitesinde toplanması neticesinde görme engellilerin istedikleri yerde ve diledikleri anda dinleyerek faydalanmalarını sağlamaktadır.

Sakarya Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Mustafa Çağlar ÖZDEMİR yönetmenliğinde başlayan bu projede ekip üyelerine rehberlik eden ve projeye yoğun ilgi gösteren çocuklara teşekkür etmek için okulumuza ziyarete gelen Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğrencileri Buse Mat, Nagehan Baloğlu, Dilan Şimdi ve Merve Güryel´e okul müdürü Mehmet TORTOP tarafından birer plaket takdim edildi.

Bu proje sayesinde öğrenciler, erken yaşta bir sosyal sorumluluk projesi içinde yer almış ve görme engeli yaşıtlarına faydalı olmanın manevi hazzını yaşamışdır. Projede yer alan öğretmenlerden Elif Pala bundan sonraki hedefleri için: “İnsan yetiştirdiğimizin bilincinde olan öğretmenler olarak birçok sosyal projede yer alma hedefiyle emin adımlarla yolumuza devam etmekteyiz.” Şeklinde açıklama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz