KIRMIZILI YARIM

0
127

images
Sultan ÖZCAN; 65 yaşında. 25 yıldır konya sokaklarının kırmızılı kadını olarak biliniyor. Aşk’ın en kırmızı,en acı halini yaşayan, Aşk’a aşık bir kadın. O kimine göre deli, kimine göre leyla. Oysa baştan aşağı olan kırmızılığı onun en büyük “zırhı”
Hikayesi ise; 17 yaşında Aşk evliliği yapıp 16 yıl sonra ise terk ediliyor. Sebebi ise; çocuğunun olmaması malum o bir YARIM kadın. Terk edildikten sonra annesinin yanına yerleşiyor, annesi vefat ettikten sonra ise 8 yıl boyunya kömürlükte hayatını sürdürüyor. Kırmızı giyerek kendini farklı hissediyor,çocuğunun olmayışını yani YARIM kadın oluşunu kırmızıyla örtüyor.
Elinde olmayan sebepler yüzünden, yaşadıkları onu “Kronik psikoz” hastalığına,yalınızlığa, ve kırmızıya sürüklemiş.
Bu hikayeyi size aktarırken medyanın son zamanlarda konuşulan Cumhurbaşkanın “YARIM KADIN” haberine pay biçmek istiyorum.
Ülkenin onca sorunu varken, insanların özel hayatına karışan bir siyasetçi, kadınlığı sadece doğurganlığıyla ortaya koyan bir siyasetçi. Bu haberi dinleyen çocuksuz ailelerin acısını düşünebiliyormusunuz. O ailelerin kadınları şimdi yarım kadın mı? kırmızıda hayat arayan sultan özcan yarım bir kadınmı?
Çok yazık !

CEVAP VER