Kent Öyküleri Çıkıyor

0
62

Uzun yıllardır edebiyat camiasında olan, şiiradamı mahlaslı Mehmet Koç, ilk kitabı Kent Öyküleri isimli öykü kitabıyla okuyucusuyla buluşmaya hazırlanıyor. Türk öykücülüğünün belirgin kan kaybına uğradığı son zamanlarda, öykü camiasına güncel kent yaşamından kesitlerin anlatıldığı öykülerden oluşan kitabını kazandıran Mehmet Koç, ilk kitabının sevincini yaşıyor.

Çoğunlukla şiir yazma ve yorumlama üzerinde yoğunlaşan Mehmet Koç, edebiyat camiasına ilk kitabının neden öykü kitabı olduğu konusunda; “Şiir kitabı çıkaran yeteri kadar insan var, nedense şiir yazmak insanların kolayına geliyor ve herkes kitap çıkartıyor. Öykü yazmak daha belirgin bir temel, yazma yetisi gerektirdiği için pek yönelinmeyen bir mecra. Bu yüzdendir ki, son zamanlarda Türk öykücülüğü yozlaşmış durumdadır. Bu sebepten dolayı, öykü camiasına kendi çapımda katkıda bulunmak istedim. Çok iddialı olmamakla birlikte, kent yaşamının çapraşıklığı, devingenliği içinde gözardı ettiğimiz küçük unsurları hikayelerin satırları arasında insanlara yeniden hatırlatmak istedim. Umarım hakettiği taktiri bulur” dedi.

12 Mart’ta piyasaya çıkacak olan Kent Öyküleri kitabı, www.oneol.com.tr sitesinden ön siparişe açılmıştır. Bu tarihe kadar yapılacak siparişler okurlara, yazarı tarafından imzalı olarak gönderilecek. Aynı gün Kadıköy Üvercinka Kafede yapılacak şiir dinletisi etkinliğinde, kitap direk okuyucusuyla buluşacak. Yazarın sitesi olan www.siiradami.com dan da ulaşılabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz