Kent Konseyi Amatör Tiyatro Çalışmaları Başladı

0
83

Maltepe Kent Konseyi, Maltepe’de amatör tiyatro severlerden oluşan tiyatro grubu kurmak için çalışmalara başladı.Tiyatro çalışmalarına katılmak isteyen kursiyerler ile bir araya gelen tiyatro hocaları ilk ders ile start verdi. 

Maltepe Kent Konseyi Kadın Meclisi, Maltepeli vatandaşların sanata katılmaları için çalışmalarına devam ediyor. Maltepe’de kurulması ön görülen ve bu yönde çalışmalar gerçekleştiren Kent konseyi; tiyatro alanında tiyatro severleri bir araya getirdi. Yalnızca seyirci olmaktan bir adım öteye gitme gerekliliği üzerine kurulan amatör tiyatro grubu fikri, böylece hayata geçirilmiş oldu.

Maltepe’de oturan kişilerden oluşan grup, hızlı tiyatro kursunun ardından, sezon bitmeden bir oyun sergilemeyi amaçlıyor. Projeye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Perihan Yüksel önderlik ederken, katılımcılara Maltepe Belediyesi kadrolu tiyatrocularından Kubilay Erdelikara ve Sedat Taşlıyurt eğitim veriyor.

Hızlandırılmış tiyatro kursuyla, sahne olgusunu ve tiyatro sanatının ana detaylarını öğrenerek, amatör ruh ile bir oyunu çıkartacak olan katılımcılar, böylesi bir etkinlik içinde yer almanın sevincindirici olduğunu belirttiler.

Amatör Tiyatro Grubu öğrencileri toplu halde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz