ERGENEKON…

0
19

ERGENEKON…

2000’li yılların başındaydık… Ülke büyük bir ekonomik krizle kasılıp kavrulmuş ve milli meseleler de dâhil birçok konuda dik durabilecek gücünü iyiden iyiye kaybetmişti. Okyanus ötesinden bu günler için hazırlanan bir ekip de parlatılıp cilalanarak Türk milletinin gözüne girmesi sağlanarak büyük umutlarla yönetime getirilmişti…

İşte o günlerde iktidar olan, ama henüz tam muktedir olamayan bir hükümetin yönetimindeki Türkiye; çok istekli bir şekilde Avrupa Birliği’ne (AB) girmek istiyor ve bunun için çalışıyordu.

Tam da böyle nazik bir ortamda, AB Parlamentosu Dışişleri Komisyonu (AFET), Hristiyan Demokrat grup üyesi Hollandalı parlamenter Arie Oostlander tarafından 2003 yılında Parlamento için bir Türkiye Raporu hazırlandı. Raporda; ”AB’nin siyasi değerleri, Yahudilik ve Hristiyanlık kültürüne dayanmaktadır, ancak bu değerler İslam ağırlıklı bir toplum tarafından da kabul edilebilir” deniliyordu. Fakat raporda, Müslümanlar ve Hristiyanlar demokratik bir ortamda kendi inanç ve kültürlerini koruyarak birlikte yaşayabilirler denilmemişti.

Aynı raporda Kemalizm AB’ye girişte bir engel olarak gösterilmiş ve Türkiye’nin ”Kemalizm’i değil, demokratik Avrupa ilkelerini temel almış yeni bir Anayasa oluşturması gerektiği” ifade edilmiştir. Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Türk halkı tarafından güvenilir bir kurum olarak görülmesi eleştirilmiş ve Türk ordusunun, AB ülkelerindeki gibi bir şekil alması gerektiği (yani etkisizleştirilmesi gerektiği) ifade edilmiştir.

Bu ifadeler AKP ve FETÖ (O zaman hizmet hareketi) kanadında, aynen emperyalist batının algılanmasını istediği gibi algılanmış ve harekete de geçilmişti. Çarklar acımasızca işlemeye devam ediyor ve türlü türlü kumpaslar kurgulanıyordu! Günü geldiğinde Türk Ordusu’nu çökertme harekâtının adı Balyoz ve Ergenekon olacaktı!

Odu da!

Çok büyük bedeller ödedik!

Canımızdan Can’lar gitti!

Gidenler elbette geri gemeyecek.

Fakat bugün o dava çöktü!

Kumpasçılar ve onların onursal savcıları kaybetti!

Türk milleti kazandı.

Evet o dava çöktü, ama büyük Türk Milleti’nin gönlünde yanan Ergenekon ateşi hiç sönmedi…

Bundan sonraki vakit hesap vaktidir.

O ateş daha nice kumpasçıları yakacak ve kül edecektir!

Çünkü ERGENEKON:

Ne sıradan bir yurt ismi,

Ne sıradan bir kurt ismi,

Ne de yoz bir davanın adı…

Yeryüzünde kutlu bir yurt,

Gökyüzünde umut yüklü bir bulut,

Tanrı’nın Türk’e verdiği mübarek bir kut,

Yeniden doğuşun adıdır ERGENEKON….

CEVAP VER