Halet Ataş "Maltepede Emek Yok Ediliyor"

0
134

CHP Maltepede Kılcal Damar Örgütlenme çalışmaları başlarken Örnek Kılcal Damar örgütlenmesi yapan CHP Altıntepe Mahalle Temsilciliği Maltepe CHP İlçe Örgütü tarafından kapatılıyor.
CHP Maltepe ilçe yöneticisi Halet Ataş Partililere attığı bir mesajla çarpıcı konulara dikkat çekti. Altıntepe CHP Mahalle temsilcisi olduğu dönemde yaptığı olumlu çalışmaları ile CHP Genel Merkezde kendisinden sıkça söz ettirmişti. düzenli olarak her hafta salı günleri toplamda bu güne kadar 156 toplantı ile yaptıkları üye kaydı ile maltepede örnek gösterilen bir mahalle temsilciliği olarak defalarca basında yer almıştı.
Halet Ataş partililere gönderdiği mesajda şu açıklamalara yer verdi;
CHP MALTEPE  ÖRGÜTÜME; EMEK YOK EDİLİYOR
“Yol arkadaşlarım 19 mart 2016 tarihinde akşam saatlerinde Örgütlemeden Sorumlu Bşk. Yrd. Cemal AKSÖZ’den bir telefon alıyorum Halet Abi sen eski Mahalle Temsilcisi olduğun için sana bilgi vermek zorundayım bir 21-03-2016 tarihinde yapılacak YK. toplantısında CHP Altıntepe Mahalle Temsilciliğini kapatacağız..
Maltepe Kılcal Damar örgütlenmesinde model olacak değil mi? Kılcal Damar modeli olarak zaten Altıntepe Mahalle Temsilciliğimiz var ve bugüne kadar 156 toplantı yapmıştır. ( 156 Salı Toplantısı ) Zaten KILCAL DAMAR Örgütlenmesi modelini sizler yok etmeye çalışıyorsunuz.

Yol arkadaşlarım seçimlerden yaklaşık 3.5 ay geçti dişe dokunur bir çalışma yapamadığımız gerçeği ile karşı, karşıyayız bugüne kadar ses getiren hiçbir eylemimiz ve çalışmamız olmadı, Tüzük konulu Örgüt toplantısı hariç başka Örgüt toplantısı da olmadı. Eğitimden Sorumlu Hakan BALCI kardeşimizin yapmış olduğu Cumartesi Söyleşileri ve Genel Başkanın Sivil Toplum Örgütlerini Ankara’da toplanması konusunda Sivil Toplum Örgütleri Sorumlusu Ufuk AYVATAŞ’ın Ankara toplantısı hariç sonuç FİYASKO.
Altıntepe’ye Mahalle temsilcisi atanıyor emek veren bana danışılmıyor, Çalışma Gurubu atanıyor bize danışılmıyor, kendi yerimiz olduğu halde ALTINTEPE Çalışma Gurubunun yapılanmasını İlçede yapıyorlar, hemde her mahallenin toplantıları 19.00 ile 20.00 saatleri arasında yapılırken Altıntepe için saat: 18.00 olarak belirleniyor.
ÇALIŞMA GURUPLARI  oluşumları, Çınar Mahallesi İdealtepe’de yapılıyor, Aydınevleri Aydınevler çay bahçesinde yapıyoruz, Esenkent kendi Temsilciliğinde yapıyor, İdealtepe kendi temsilciliğinde yapıyor. Altıntepe 156 toplantı yapmış organize bir mahallenin toplantısı için İlçe Merkezinde yapılıyor.
Hüküm verilmiştir CHP Altıntepe Mahalle Temsilciliği kapatılacaktır.
Yazık çok yazık, üzülürüz, kırılırız, insanların üç yıldan beri alıştıkları bir mekanı kapatmak Vicdanlara sığmaz, ahlaki değildir, bunun altında kalırsınız imza veren arkadaşlarım.
Saygıdeğer Örgütüm durum budur.
Takdir sizlerin. Saygılarımla Halet ATAŞ”
telefon ile görüştüğümüz mesajda ismi geçen CHP İlçe yöneticisi Cemal Aksöz ” mevcut yeri kapatacağımız doğrudur ancak daha farklı bir yerde yeni bir yer açacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz