DSP CUMHURIYETIMIZIN TEMINATIDIR….

0
40

 

DSP istanbul İl Başkanlığı ,

30 Ağustos “Zafer Bayramı “

Basın açıklaması

 

DSP CUMHURIYETIMIZIN TEMINATIDIR….

 

“30 Ağustos bir ulusun var olma, empeyalistlere karşı bağımsızlığını kazanma mücadelesi ve yokluklar içinde olmazın başarıldığı bir kahramanlık destanıdır” Mustafa Kemal ATATÜRK

Bir toprağı “VATAN” yapan en önemli unsur üzerinde yaşayan halktır. Bir toprağa göz dikebilirsiniz ancak, bir toprak, eğer  “VATAN” ise, üzerinde yaşayan halkı umutsuz görüp, çaresizliğinden güç almayın. Eğer bir halk, hiçbir koşulda, ayrışmıyorsa, sahip olduğu kültürel farklılıklar, ayrışma anlamında değildir, onlara katılan zenginliktir. Bunu gözden kaçırmayın.Topraklar üzerinde olan planlar, bilmediğiniz bir tutkunlukla birbirine bağlı yaşayan, içiçe bir harmoni oluşturmuş olan bu halk üzerinde bir etki yapmayacaktır. Aksine  öngöremediğiniz gerçekler, artık yok olma noktasında görülen bir halkı “ ULUS” olarak tarihe yazdıracaktır.

Ki o toprakları, kendilerine vatan yapmış ayrıştırılamayan insanlar canları pahasına koruyacak, içlerinde ki inanç, cephanesi olanlara karşı, çıplak ayakla yüretecek kadar kuvvetli olduğunu tüm dünya görecektir.

Hangi  Millet  “Tek mermi kalıncaya kadar ateşe devam edilecektir! Cephane ikmâlimizi düşmandan yapacağız.”emriyle savaşır.

Burada görülen, vatan topraklarını korumak için yarı aç yarı tok, yetersiz cephane ile gösterilen mücadele azmi, “Ulus” kelimesinin anlamını tüm dünyaya haykırkırmış ve uygulamalı olarak göstermiştir, Emperyalist güçlere, beklenen cevap  Meydan Muharebesi ile verilmiştir.

ONLAR ASLA YILMADI…
ONLAR HİÇ KORKMADI….
ONLAR ATALARIMIZ,
ONLAR BIZIZ….
Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaslari; vatanimizi bölerek, topraklarımıza ve özgürlügümüze göz diken dusmanlara karsi tum gucu ile savasmis mucadeleden asla vazgecmemistir.
ATALARIMIZ ZAFERE INANDI VE KAZANDI BIZ DE INANIYORUZ ZAFER BIZIMDIR, BIZIM KALACAKTIR…

26 Ağustos 1922’de başlayıp, 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan savaşı unutulmaz bir zaferdir. Yeniden doğuştur.

Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, Milletimiz, bağımsızlık ve özgürlüklerden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini göstermiştir..

CEVAP VER