CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU KADIN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

0
129
CUMHURIYET HALK PARTISI GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU KADIN MUHLARAR KONUSTU FOTOGRAF: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz kendi tüzüğümüzde yüzde 33, Avrupa’nın en büyük cinsiyet kotasını getirdik. ’Kadın kotası’ demiyoruz, ’cinsiyet kotası’ diyoruz. Siyasi Partiler Yasası değişecekse biz buna hazırız, bunun sözünü kadın muhtarların önünde CHP Genel Başkanı olarak veriyorum. Cinsiyet kotasını, Siyasi Partiler Yasası’na getirerek, kadınlara pozitif ayrımcılık sağlayarak biz Türkiye’nin çehresini değiştirebiliriz” dedi. 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Ata Köşk Otel’de düzenlenen ve çeşitli illerden kadın muhtarların katıldığı toplantıdan kareler,

Efendim şu an salon bir çiçek bahçesi gibi. Kadın muhtarlarımız burada. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum, davetimizi kabul ettiniz geldiniz buraya. Sizlerle beraber olmanın onurunu taşımaktan da büyük bir keyif aldığımı ifade etmek isterim.

Üç kadın muhtar arkadaşımız konuştu. Cennet Hanım aynı zamanda kısaca sorunları da dile getirdi. Diğer muhtar arkadaşlarım, Kars’tan gelen arkadaşım bölgede sorunun çok daha fazla olduğunu ifade etti. Sağ olsun Halime Hanım da hem bir Ankara türküsünü okudu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kadın Muhtarlar Toplantısı Konuşmasının Tam Metni

Haberde İstanbul

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz