ÇEBİ GİTTİ AKGÜN GELDİ AKGÜN GİDECEK ÇEBİ GELECEK!

0
3

Büyükçekmece Belediyesinin 1994’den bu güne belediye başkanlığını yürüten Dr. Hasan Akgün’ün 2024 yerel seçimlerinde yerini Hakan Çebi’ye bırakacağı konuşuluyor. Akgün görevi yine bir Trabzonlu olan Ali Çebi’den görevi devralmıştı.

Ali Çebi 1994’de veda etti. Geçtiğimiz yıl yaşama veda ederek aramızdan ayrılan Ali Çebi ANAP’tan iki dönem görev yaptığı Büyükçekmece Belediye Başkanlığı görevini 1994 yılında bırakarak o zaman Küçükçekmece belediye başkan adyı oldu ve seçimleri kaybetti. Daha sonra aradan geçen 10 yıl sonra yeniden Büyükçekmece Belediye Başkan adaylığına bu defa Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2004 yerel seçimlerinde girerek o zaman ANAP adayı olan Hasan Akgün’e karşı kaybetti. Hakan Çebi 2019 seçimlerinde meclise girdi 2009, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde ise Hasan Akgün bu defa Cumhuriyet Halk Partisi’nin Büyükçekmece Belediye Başkan adayı olarak seçimleri kazandı. 2019 seçimlerinde Çebi ailesinden Hakan Çebi belediye meclis üyesi olarak yer aldı.

Akgün aday olacak mı?

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün herşeye rağmen 2024 seçimlerinde bir defa daha aday olacağı da ileri sürülürken, Akgün’ün kendi isteği olsa yerine Hakan Çebi değil ANAP döneminden bu güne yanında olan bir diğer Trabzonlu Ahmet Şahin’i aday yapacağı da ihtimaller içerisinde.

https://www.haberdar.com.tr/buyukcekmece/cebi-gitti-akgun-geldiakgun-gidecek-cebi-gelecek-h66761.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz