Büyükçekmeceli çocuklar daha mutlu

0
89

Büyükçekmece Belediyesi’nin okul bahçeleri ve çevresinde yaptığı çocuk oyun alanları ve parklar çocukların en büyük mutluluğu oldu.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, çocukların sağlıklı gelişimleri için çocukluklarını daha mutlu yaşayabilmeleri için bu parkların sayısının arttırılacağını söyledi.

Güvenlik önlemi alınıyor

Çocukların teneffüslerde zamanlarını çocuk oyun alanlarında eğlenerek geçirmesi için ilçe genelindeki okullara oyun aletleri kuran Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, oyun alanlarının sayısını arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Velilerinde bu konuda ki memnuniyetini göz önüne alan belediye ekipleri, çocukların güvenliği için parkları tel örgüyle çeviriyor.

“Çocuklar sağlıklı gelişsin”

Çocukların ülkemizin geleceği olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Çocuklarımızın ders aralarında zamanlarını eğlenerek geçirebilmeleri ve daha sağlıklı gelişebilmeleri için ilçemiz genelinde ki okulların bahçelerine ve civarına çocuk oyun gurupları kuruyoruz. Amacımız çocuklarımızın mutluluğu. Oyun alanlarında ne kadar çok keyif alırsalar derslerinde o kadar başarılı olurlar” dedi.

Haberde İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz