Bütçeler Hep Açık Verirken Büyükçekmece

1
92

Büyükçekmece’nin bütçesi 330 milyon TL oldu

          Başkan Akgün: Bu bütçe bizim namusumuzudur!

Büyükçekmece Belediyesi’nin 2017 yılı bütçesi CHP ve AK Parti gruplarının oybirliği ile 330 milyon Türk Lirası olarak kabul edildi.

2017 yılı bütçesinin, Büyükçekmece’ye azami hizmet getiren yatırımlarda kullanılacağını belirten Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Meclisimizin bize emanet etmiş olduğu bütçeyi Büyükçekmece’ye hizmet anlamında en iyi şekilde değerlendirileceğiz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan bu bütçe, benim ve ekibimin namusumudur” diye konuştu.

CHP ve AK Parti oy birliğiyle kabul etti

Ekim ayı ikinci oturumunu gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin bütçe görüşmelerinde AK Parti grubu adına konuşan Grup Başkan Vekili Recep Erol, bütçe çalışmalarının emek verilmiş güzel bir çalışma olduğunu ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış, 2017 yılı bütçesi hazırlanırken titiz bir çalışma yürütüldüğüne vurgu yaparak, bütçeye “evet” oyu verecek olan AK Parti grubuna teşekkür etti. Tanış, Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin sorumlu ve seviyeli yapısıyla örnek bir meclis olduğunu sözlerine ekledi.

Bütçe üzerinde yapılan konuşmaların ardından önce bütçe kalemleri tek tek okunarak oylandı son olarak bütçenin tamamı üzerinde oylama yapıldı. Yapılan oylamada  Büyükçekmece Belediyesi’nin 2017 yılı bütçesi, CHP ve AK Parti gruplarının oybirliği ile 330 milyon TL olarak kabul edildi.

Yatırıma 192 milyon TL ayrıldı

Bütçenin kabul edilmesinin ardından konuşan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 330 milyon TL olarak kabul edilen bütçenin 192 milyon TL’sinin yatımlara ayrılacağını açıklayarak şunları söyledi: “Büyükçekmece Belediyesi’nin bütçesine bakıldığında önceki yıla göre yüzde 6’lık bir artış var. Bütçe yoğun ve titizlikle yapılmış bir çalışma sonrası ortaya çıktı. Bu bütçe bizim namusumuzdur. Halkın, tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır. Meclisimizin bize emanet etmiş olduğu bütçe en iyi şekilde değerlendirilecektir. Meclisimizin ortaya koyduğu uyumlu çalışmadan ötürü her bir meclis üyesi arkadaşıma şahsım ve Büyükçekmece halkı adına teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

Ömer Halisdemir’in adı caddeye verildi

 

Sinanoba Mahallesi’nde yeni açılan caddeye 15 Temmuz Demokrasi şehitlerinden Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adının verilmesi hususu da oy birliğiyle kabul edildi.

Bir diğer gündem maddesi olan Atatürk Mahallesi, Kordonboyu Caddesi, Çağdaş Sokak ile Jimnastik Kulübü arasındaki parka Gazeteci – Yazar Hıfzı Topuz Parkı adının verilmesi hususu ise oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 

Muhtarlara çiçek takdim edildi

 

Gündem maddelerine geçilmeden önce söz alan Başkan Akgün, 10-16 Ekim tarihleri arasında kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası, 26 Ekim Türk Kadını’nın Muhtar ve İhtiyar Heyetine Seçme Seçilme Hakkı kazanması ve 19 Ekim Muhtarlar Günü konusunda bir konuşma yaptı. Sonrasında ise Başkan Akgün, CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış ve AK Parti Grup Başkan Vekili Recep Erol tarafından Büyükçekmece’nin mahalle muhtarlarına çiçek takdim edildi.

1 Yorum

  1. Tabi namus , namusta nasıl kazanıldı o namus ? Kocaman görkemli bir belediye sarayı yapana kadar Sayın Akgün sahile inen köstebek yuvası gibi olan yollara biraz baksın , Yeni cami açılışında kendisini gördük o oldu peki ya cami çevresi ? Festivalleri ayarlamaktan Pınartepe ve sahil yolu unutuldu yada biz bütçe dışıyız . Neyse Büyükçekmece çok çalışıyor .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz