BU MANZARAYI UNUTMAYALIM !

0
79

Suriyeli sığınmacıların sayısı konusunda resmi kayıt bulunmamaktadır. Kabul sırasında her işlerinde olduğu gibi bu olayda da hoyratça davranışlar sonucunda sağlıklı bir veri olmadığı kesin. Hükumet tarafından telaffuz edilen sayı 3 milyon olsa da tarafsız kaynaklar bu sayının 4- 4.5 milyonu bulduğunu söylüyor. Ortaya bir konu atılıyor ve günlerce bu konu üzerine toplum ister istemez oyalanıyor. Bu olaylar, hedeften saptırma ve toplumun nabzını ölçmek için yapılan toplumu yönlendirme davranışları. Kendileri için u dönüşü yapmak sorun olmadığından bu gün ak derler ve toplumun nabzını ölçtükten sonra yada toplumu istedikleri kıvama getirdikten sonra biz aslında kara dedik diye açıklama yaparlar. Suriyeliler konusunda yapılan vatandaşlık ve TOKİ konut yardımı ile insanlarımızın haklı tepkisini körükleyerek bir ötekileştirme politikası yönetiyorlar. Bu toplum içinde ister istemez bir huzursuzluk yaratacaktır ve ‘biz olmazsak huzur olmaz işte Muhalefetin insanlık dışı kışkırtmaları’ söylemleri ile göz boyanacak. Onun için Suriyeli sığınmacılara karşı bu kadar katı olmayalım, insanlık dramı yaşanıyor ve bu olaylara sebep Ortadoğu coğrafyasında yaşanan emperyalist politikaların sonucudur. Bizim ülkemizde istila edildi ve tek şansımız halkını etrafında toplayan Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderin çıkmış olmasıydı. 21.yy da savaşlar farklı, düşman kim saldıran kim, dost kim bilinmiyor. Bir bakıyorsunuz size yardım edenler düşmanınız aslında.
TOKİ neden gündemde, madem fazla konut var neden satışı yapılmadı. Yada Suriyelilere verilerek TOKİ’ye fazla kaynak mı aktarılacak.
Aylan bebeği unutmayalım, nasıl üzüldüysek yine aynı insani duygularımızı koruyalım. Yönetenlerin söylemleri ile insanlığa düşmanlık tohumları ekmeyelim. Bu olayların son zamanlarda moda haline gelen sözü ile müsebbibi Suriyeli sığınmacılar değildir.
İnsanlığı çıkar ve menfaate alet etmek insanlık suçudur.
Türkân Kebeci

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz