BAK GÖKYÜZÜNE

0
61

Güzel bir Bahar havası yüreğimi ısıtan sıcacık güneş. Uzandım yemyeşil çimenlere. Karşımda koskocaman gökyüzü; o kadar güzel bir maviyle süslenmiş ki derinliklerinde kayboldum. Bulutlar al yanak misali süslüyordu gökyüzünü. Gözlerimi kapattım, buram buram kokan huzurla daldım en güzel hayallere..
Sokak çocuklarının kurumuş ellerinden öptüm,karinlarını doyurup giydirdim en güzel şekilde, idam mahkumlarının ellerini çözdüm, sokak hayvanları üşümüyor karınları toktu, yürüyemeyen bir anne’nin ayakları oldum, elleri çatlamış bir babanin elinde ekmek oldum, yüreklerinde umut oldum zorluklara göğüs geren tüm babaların, erkek doğmuş bir kadının naylon saçlarını ördüm,tüm engellilerin engeli kayboldu gülümsüyorlardı,yürüyorlardı,konuşuyorlardı, önyargılı bakışlarının yerini sevgi dolu bakışlar aldı,savaşlar susmuş çocuklar ölmüyordu.. kimse kimseyi hor görmüyor aşağlamıyordu, kimse ağlamıyor, kimse üşümüyordu,Tüm güzellikler karşımdaydı. Gözlerimi açmak istemedim. Açsam bozulacak tüm güzellikler kaybolacak olması gereken tüm gerçekler.. O kadar güzeldiler ki hayal ederken bile yüzümde dünyanin en güzel gülümsemesi yeralıyordu .Gözlerimi açmadan doğruldum; tüm hayallerimden özür dileyerek  mavinin derinkiklerine gömdüm;
Belki orda yeşerirler,kötü niyetlerden uzak, önyargılardan uzak, bencil insanlardan uzak
Mavinin en güzel tonuyla yeşermeleri için gömdüm. Belki yağmur olurlarda siz insanların yüreğine yağarlar diye. Bu yazımdan sonra ilk yağmurda ellerinizi açın ellerinize damlayan yağmur damlalarını önce öpüp sonra  yüreğinize götürün. Çünkü orda yeşermeyi bekleyen hayaller umutlar var.
Hayal dolu yağmurda ıslanmanız dileğiyle.. FB_IMG_1462572337700

CEVAP VER