AŞK NEDİR?

0
100

Aşk nedir diye sorduklarında kurabileceğim iki cümle vardı;
Aşk yanılmaktı ve bir diğer cevabım aşk acı çekmekti.
AŞK’a yeni anlamlar yüklemem için kader seni alıp karşıma koydu. Yeni bir oyuncağını eline almayı yadırgayan sokak çocuğu misali elimde tutuyordum seni; heyecanla,korkuyla..
Öyle bir korku ki bütün bedenimi kapladığı yetmiyor ruhumu duygularımı sarıp sarmalamıştı. Öyle bir sarmıştıki sana aşık olmaya korkuyordum.. Bağırdım kaderin kendisine “niye çıkardın karşıma olmuyor korkuyorum” diye haykırıyordum al istemiyorum derken kader yine konuştu; bir daha bak!!
Eline bırakılan oyuncağına ona ait olduğuna inanan sokak çocuğu sevinciyle masumluğuyla sana baktım, Baktım, baktım, Baktım..
Gitmiyordun hep ordaydın, bana bakıyordun,Yüreğimi ısıtıyordun. Kaderin istediği AŞK’a yeni anlamlar yüklemem di.. Ve ben sana yüreğimle bakmaya başladığım günden beri aşk aşk olmaktan çıktı benim dünyamda..
Aşk; Saatleri saymak oldu, kokunu yüreğine haps etmek oldu, yollarını gözlemek oldu, deliler gibi kıskanmak oldu, dans ederken heyecanla titremek oldu, ezberlerimin dışına çıkabilmem ve en önemlisi AŞK karşılıksız sevebilmek oldu…
Döndüm kadere bu sefer korkuyla değil de heyecanla AŞK’ la haykırmaya başladım;
Nasıl birini verdin bana sevmeye doyamıyorum! Nasıl birini verdin yere göğe sığmıyor, nasıl birini seviyorum böyle SEVMEYE DOYAMIYORUM!!
Sevinç gözyaşlarımın yanaklarımı ıslatmasıyla kadere AŞK’a yüklediğim anlamları haykırmaya devam ettim; aşk bende artık acı çekmek değildi yanılmak değildi..
Aşk; sevdiği adamın gözlerinde kaybolmaktı, ona doyamamktı, onun yanındayken bile onu deliler gibi özlemekti,ona her gün yeni bir anlam yüklemekti, kokusundan sarhoş olmaktı, ve her gece allaha dua etmekti; kabul olmuş dua’sı olsun diye, ona korkusuz teslim olabilemekti..
Mutluluğun sarhoşluğuyla yüreğinden kopup gelen bir SENİ SEVIYORUM’du artık AŞK…
Sonsuz teşekürler kaderime…
((FAHRETTİN AKSOY💕))fb_img_1479245507188

CEVAP VER