Anneler Günü çiçeğini annesinin pencereden sarkıttığı ipe bağladı

0
24

Coronavirüs salgını nedeniyle Anneler Günü’nde annesine sarılmayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, pencereye çıkan annesine “Yukarıya çıkamıyorum anne, seni korumamız lazım” dedi ve yanında getirdiği çiçeği annesinin pencereden sarkıttığı ipe bağladı.

    

Çiçeği yukarıya çektikten sonra oldukça duygulanan Ayşe Akgün, oğluna dualar etti.  

 

Coronavirüs salgını ile mücadelede kapsamında alınan önlemlerinin gölgesinde kutlanan Anneler Günü Büyükçekmece’de ilginç görüntülere sahne.

 

Duygu dolu anlar yaşandı

 

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, her yıl Anneler Günü’nde olduğu bu yılda ilk olarak annesi Ayşe Akgün’ü ziyaret etti. Covid-19 salgını nedeniyle annesine sarılamayan ve elini öpemeyen Başkan Akgün pencereye çıkan annesine; “Ellerinden öpüyorum anne. Yukarıya çıkamıyorum, seni korumamız lazım. Anneler Günün kutlu olsun” dedi.  

Akgün, Anneler Günü için getirdiği çiçeği ise annesinin pencereden sarkıttığı ipe bağladı. Çiçeği yukarıya çektikten sonra oldukça duygulanan Ayşe Akgün, oğluna el sallayarak dualar etti.  

 

Annelere çiçek ve maske dağıtıldı

 

Daha sonra Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi önünde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın büstüne karanfil bırakan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, mahalleleri gezerek annelerin gününü kutladı.

Balkon ve pencerelere çıkan annelere çiçek ve maske hediye edilirken, şarkıcı Murat mermer ve Çılgın Metin’in verdiği mini sokak konserlerine ilgi yoğun oldu.

Coronavirüs salgını kapsamında risk teşkil eden gruplar arasında yer alan ve ilk kez bu pazar günü sokağa çıkma izni verilen 65 yaş üstü vatandaşlara belediye ekipleri maske ve çiçek dağıttı.

Haberde İstanbul

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz