Ataköy’de Cenaze Namazı

0
155

 

Ataköy 5’inci Kısım Camii’nde cenaze namazı kılanların üzerine, karın ağırlığına dayanamayan tentenin çökmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti, biri ağır 15 kişi yaralandı. Ataköy de cenaze namazında yaşanan olayda Cami İmamı ile Bakırköy Belediye başkanı karşılıklı suçlama içinde bulunuyorlar.  Daha sonra İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran da camiye gelerek bilgi alıyor ve basına şu açıklamayı yapıyor.

“Şu an kimin kusurlu olduğunu arama zamanı değil” diyen Yaran, şu açıklamayı yaptı: “Kurumsal anlamda birbirimizi suçlamanın anlamı yok. Cami imamımız defalarca anons yapmış, gerekli yerlerle telefon görüşmesi var. Bu alana girmeyin diye şerit çektirmiş. Tehlike daha önce görülmüş ve ilgililere bildirilmiş. İlgililer vaktinde gelmemişler.”

Evet, buraya kadar her şey normal gibi görünmekte ve belkide bu haberi neden hazırladığımı soruyorsunuzdur. Karşılıklı suçlamalar veya buna benzer ihmallere aşinayız. Aslında mesele  ”DHA’ya konuşan bir görgü tanığı, cenaze namazı öncesi zabıtanın tentenin altında durulmaması yönünde anons yaptığını ancak namazı kıldıran imamın cemaati tentenin altına davet ettiğini iddia etti.” budur.

Belediye Başkanı Kerimoğlu’nun açıklamalarına göre  cemaat cami imamına uyarıda bulunmuş lakin cami imamının cevabı ‘hızlı kıldırırız’ olmuş. Açıklamada bu kısım doğru ise söylenecek söz yok. İmam bilmesi gerekir acele eden ecele gider. Allah insan oğluna cüz-i iradeyi kullanmak için vermiştir.

Yaralılarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah dan rahmet diliyoruz.

Fotoğraf: DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz