9 Milyonluk Bayram Tebriği’ni Kim İstedi ?

2
548

Ülke ekonomik kriz içinde son günlerde dolar çıktıkça hop oturduk hop kalktık. Şu anda 6 TL seviyelerinde seyrediyor. Cari açık gün geçtikçe artıyor, enflasyon çift haneli, gıda ürünlerinde ki artış ile birlikte halkın alım gücü azaldı, elektrik başta olmak üzere su, doğal gaz faturalarında ki fahiş artış ile asgari ücrete yapılan zam eriyip giderken pazar yerlerinden ezik ürünleri seçen vatandaşlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor.

TL’nin değer kaybetmesi karşısında devlet büyükleri israf etmeyin kemerleri sıkalım açıklamalarını halka söylemeye başladıkları şu günlerde bu devlet büyükleri öyle bir israf yapıyorlar ki inanın akla ziyan.

Yer İstanbul üç gün önce posta kutuma  bir zarf gelmiş. Neyse aldım zarfı birde ne göreyim İBB Başkanı Mevlüt Uysal dan Kurban Bayramı tebrik mesajı yazılı  kart ve ismime istinaden gönderilmiş. Kart öyle sıradan bir kartta değil  birinci kalite, ofset baskı bir kart.

Bütün İstanbul’a dağıtılmaya başlanan Kurban Bayramı tebrik kartında Yahya Kemal Beyatlı’nın “Aziz İstanbul” şiirine ve Ara Güler’in “Haliç’te sandalcılar” fotoğrafına yer verilmiş.  Kartta ki İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın mesajı aynen şöyle “Kıymetli hemşehrim, Bayramınızı İstanbul’umunuz değerli tarihi fotoğraflarından oluşan bir kartpostalla kutlamak istedim. Bizi biz yapan değerlerimizi yaşatabilmek dileği ile Kurban Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Birliğimize ve kardeşliğimize vesile olan nice bayramlara aileniz ve sevdiklerinizle beraber erişmenizi temenni ediyorum. Hürmet ve muhabbetlerimle, Mevlüt Uysal”.

Her haneye bir adet gönderilmiş olsa neyse diyeceğim hanede ki her kişiye ayrı ayrı isme gönderilmiş bu kartlardan. Düşünün İstanbul’un nüfusu 15 milyon tabi ne kadar bastırıldı bilmiyorum.

Bu kadar masraf yazık derken  medyada Ulusal Post’a bir habere denk geldim;  ”CHP’li İBB Meclis Üyesi Tarık Balyalı, tüm İstanbul’a gönderilen bu tebrik kartları için istisna ihale açıldığı ve bir firmanın davet edilerek ihalenin kendisine verildiğini öne sürdü. Balyalı, 9 milyon lira olduğu iddia edilen ihale bedelinin de Ağaç A.Ş, İSKİ, Kültür A.Ş, Metro İstanbul şirketleri arasında usulsüz şekilde bölüştürülüp reklam gideri olarak gösterilerek karşılandığını belirtti”.

Kartlar için 9 milyon lira harcanmış, yazık gerçekten yazık. Nereden karşılanacak bu para tabi ki, İski suya zam yapacak, ulaşıma zam yapacaklar artık aklınıza ne gelirse…

Ülke ekonomik krizle boğuşurken, makam araçlarınızı bırakın, kartpostal gibi harcamaları bırakın, korumalarınızı bırakın, saraylarınızı bırakın, lüks harcamalarınızı bırakın ondan sonra halkın yastık altına karışın.

Her hanede yaşayanları isimlerine kadar bildiğinize göre mesaj, mail bari gönderseydiniz daha ucuz olurdu, bilişim çağında buda mı zor. İnanın sizden kart mart istemiyorum, yeter ki halkın parasını halka bırakın.

Yazık diyorum ve seçtiklerimiz başımıza kral kesiliyor.

Haberde İstanbul

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz