Unutulmaya Yüz Tutan El Sanatları Büyükçekmece’de Yaşatılılıyor

0
104

Unutulmaya yüz tutan el sanatları Büyükçekmece’de yaşatılıyor

Uluslar arası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen “Uluslararası El Sanatları Sergisi” 14 ülkeden sanatçının göz nuru el emeği eserlerine ev sahipliği yaptı.

Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Uluslararası El Sanatları Sergisi” birbirinden eşsiz ve değerde zanaat ve zanatkarı Büyükçekmece Kervansaray’da buluşturdu.

Çok sayıda sanatsever katıldı

Serginin açılış törenine Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Alman CDU Partisi Milletvekili Oliver Wittke, CHP önceki dönem milletvekili Süleyman Çelebi, Makedonya Struga Belediye Başkanı Ziadin Sela, Güney Kore Cheonan Belediye Başkan Vekili Cheol-mo Seo, Schalke 04 Kulübü Onursal Başkanı Gerhard Rehberg, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

“Korumaya ve yaşatmaya kararlıyız”

Serginin açılış töreninde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, el sanatlarının dünyadaki ve Türkiye’deki en son ustalarını Büyükçekmece’de buluşturarak, unutulmaya yüz tutan el sanatlarını yaşatmayı amaçladıklarını söyledi. Sergi Küratörü Uğur Bent Türker, halk kültürü ve el sanatlarımızın zenginliğinin ulusumuzun yaşadığı coğrafyalardan ve büyük tarihsel olaylardan ortaya çıktığını hatırlatarak, bu değerlerimizi korumaya ve yaşatmaya kararlı olduklarını belirtti. Konuşmaların ardından Uluslararası El Sanatları Sergisi’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve yabancı konukları sergiyi gezerek sanatkarlardan eserleri hakkında bilgi aldılar.

Haberde İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz