Cesur Kadınların Fısıltıları

0
132

Bugün size güzel bir çalışmadan ve kitap dan bahsedeceğim.
Kadın’ın olduğu yerde umut vardır, emek vardır ve duygu vardır. Ülkemizde kadınlarımızın oluşturduğu kadın meclisleri var. Küçükçekmece Atakent Mahalesi’nin kadınları bir araya gelerek kurduğu Atakent Kadın Meclisi, geçtiğimiz yıllarda atölyeler açarak kadınlarımızı bir araya getirerek atölyeler açtılar, yazarlık atölyesi de bu atölyelerinden biridir. Yazmak isteyen, bu güne kadar kendince bir şeyler karalayan fakat kendinden başkasına okuma cesaretini gösterememiş yada yazmak isteyip yazamayan kadınların hikayelerinden oluşuyor bu kitap. Cesur Kadının Fısıltılarında çok güzel bir olay var iki annen ve kızlarının eserleri bir arada. Bir anne için büyük bir gurur, kızıyla aynı kitapta yer almak.
Hatta kadın meclisleri arasında yazarlık atölye çalışmalarını ilk defa kitaplaştıran meclis Atakent Kadın Meclisi.
Evet, cesur kadınların cesur hikayeleri olur. Bu cesur kadınlar dahada ileri gidip CNR Kitap fuarında imza günü yapmaya kalkıyorlar.
Bizlere de bu güzel cesur kadınların hikayelerini okumak düşer.
Cesur Kadınlarımızın yüreğine sağlık.

Cesur Kadınların Fısıltıları kendilerini ne güzelde anlatmışlar;

Atakent Kadın Meclisi Yazarlık Atölyemizin dönem çalışmaları ”Cesur Kadınların Fısıltıları” ile dile geldi.

15 Kadınımızın ve iki genç kızımızın yer aldığı bu çalışmada çocukluğumuzdan, gençliğimize ve bu güne dair ne varsa her şeyi kelimelere döküp benden bize döndük. Evet, bizler yazamayız diyen kadınlar çok da güzel yazdık. Atölye çalışmalarımız Ahbap yayınlarında hayat buldu.

Kadın Meclislerin de yazarlık üzerine atölyeler açılmıştır fakat Atakent Kadın Meclisi ilk defa yazarlık atölye çalışmalarını kitaplaştırmıştır. Bu bağlamda Atakent Kadın Meclisi Yazarlık Atölyesinin kadınları fısıltılarıyla cesurca bir ilke imza attık.

Bu çalışmamız CNR kitap fuarında Ahbap Yayınevi standında imza günümüz de sizlerle olacak.

Haberde İstanbul

CEVAP VER