RESFEBE SERGİSİ

0
553

RESFEBE SERGİSİ AKSM’DE AÇILDI

Halkalı Doğa Ortaokulu öğrencilerinin eserlerinden oluşan ‘Resfebe Sergisi’ Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

Halkalı Doğa Ortaokulu Bilim Kampüsü öğrencileri tarafından hayata geçirilen Resfebe Sergisi’nin açılışına, pek çok öğretmen, öğrenci ve veli katıldı. Kelimelerin görsel ve rakamlarla ifade edilmesinden oluşan ‘Resfebe’ tekniği ile yapılan 30 eserin yer aldığı sergi, öğrenciler ve ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

“ÇOCUKLARIN PROBLEM ÇÖZME YENETEĞİ GELİŞİYOR”

Kurdele kesiminin ardından konuşan Halkalı Doğa Ortaokulu Matematik öğretmeni Güneş Özenç, “Toplam 17 öğrencimizin 30 eseri yer alıyor bu sergide. Resfebe yani resimli alfabe de diyebiliriz. Resimli alfabe olduğu için çocuklar burada problem çözme yeteneklerini geliştiriyorlar. Bu nedenle çocuklar ve bizim için çok önemli bir çalışma” diye konuştu.

Doğa Okulları Matematik dersi hocaları Güneş Özenç, Yağmur Aksak ve Alparslan Gölbaşı tarafından ortaokul öğrencilerine yaptırılan Resfebe sergisi, 24 Şubat tarihine kadar AKSM’ de ziyaret edilebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz