Yazar Nejla Bilgin

0
95

Bu hafta ki yazarımız , Araç / Kastamonu kökenli yazarımız Nejla Bilgin.

İlkokulu İstanbul Kocamustafapaşa İlkokulunda, Liseyi İstanbul Çemberlitaş Kız Lisesinde okuyan yazarımız halen kış aylarında İstanbul’da yazları Saroz körfezinde yaşıyor.
Yirmi altı yıl üretim yapan bir otomotiv sanayi kuruluşunda satın alma ve lojistik müdürlüğü yapmıştır.

Uzun yıllardır şiir, öykü ve roman yazan yazarımız, yazdıklarını emekli olduktan sonra tekrar gözden geçirip yayınlamaya başlamıştır.

İlk kitabı ” Felek ve Kukla ” isimli  160 sayfa şiir kitabı Mart 2015 de yayınlandı.

İkinci kitabı,  327 sayfa  ” GELİNCİKLER” romanı, Mart 2016 da  yayınlandı. Yazar Nejla Bilgin, küçük yaşta evlendirilen küçük gelinlerin ve damatların dramlarını, ailelerinin hayata bakış açılarını, yaşadıkları zorlukları, yaşama tutunma mücadeleleri aslında 18.yy. da başlayan, günümüze kadar gelen Batı Karadeniz kökenli bir küçük gelinin yaşam öyküsünü, çevresinde bulunan diğer insanların hayatlarını da dahil ederek gerçek yaşam öyküsünü içermektedir. Kitaptan bir paragraf size konu hakkında fikir verecektir.

“Her yıl aynı yerlerde kan kırmızı gelincik renginde açan çiçekler, ince boyunları İle kendilerini zorla evlendirmeye çalışan babalarından saklanan gelincik çiçekleridir. Küçük gelincik çiçekleri hazin yaşam öykülerini sessizce rüzgara fısıldarlar.”

Üçüncü kitabı ise  “Maral” öykü kitabı Mart 2017 de, yayınlanmıştır.
28 adet Kısa yaşam öykülerini Roman tadında, yol hikayeleri olarak kaleme alan yazarımız kitapta değindiği konu yol hikayeleri ile insanı bir yürekten başka bir yüreğe taşıyor. Bilmediğimiz hayatlara, en mahrem duygulara bizi tanık ediyor.

Dördüncü kitabı “İki Kadın Bir Umut” Temmuz 2018, yayınlandı.
Üç kısa roman anlatımında, yaşam öykülerinden oluşan bir kitap.

“Anılar yaşlanmaz sadece zamanda yolculuk eder. Umulmadık anlarda, bir köşe başından çıkıp bize çarparlar. Herkes kendi hayatını yaşarken sadece hayal kuranlar, kendi ne hayal ediyorsa onu yaşar. Hayal ettikleri için mücadele eder.
Bazıları hayal gibi yaşar, bazıları bir hayalin içinde yaşar, bazıları da hayal kuranların hayalini hayal ederek yaşar.”

Yazar Nejla Bilgin kitaplarının gelirlerini rahmetli anne ve babası adına : Darüşşafaka, Darülaceze ve Mehmetçik Vakfına bağışlamaktadır.

Bizde Haberde İstanbul ailesi olarak yazarımızın anne ve babasına rahmet dileriz, mekanları cennet olsun.

Yazar Nejla Bilgin kitaplarını temin etmek için sayfaya iletişim bilgilerinizi bırakmanız yeterli olacaktır yazar isminize imzalı kitapları ve ödeme bilgileri için size geri dönüş yapacaktır.

Ayrıca mail yazarın mail adresinden de kitap isteyebilirsiniz; nbilgin454@gmail.com

Keyifli okumalar

Haberde İstanbul

 

CEVAP VER