YAĞMUR

0
62

Yağmur; bardaktan boşalırcasına yağıyor, Bir şeylere kızmış olmalı ki durmadan çakıyor şimşeklerini. Cam kenarın da kahvemi yudumlarken izliyorum hırçın yağmuru. Öyle bir yağıyor ki izlerken içinizde kopuyor fırtınası. Dili olsa belki neler anlatacak ve anlatsa belki bu kadar hırçın olmayacak.
Yağmurun dili olmaya geldim size; yağıyor delicesine çünkü yerde çocuk kanı var! yağıyor delicesine çünkü yağdıkça üstü örtülmesi gereken mermi kovanları var, delicesine yağıyor çünkü yerde yatan çocuğuna ağlayan annenin saklanması gereken gözyaşları var. Biz insanlar bu doğa olayına ne anlamlar yüklerdik oysa; kimine romantik aşk havası, kimine yalnızlık sefası, kimine göre ise harika bir doğa olayı. Ama artık yağmur sadece yerde ki kanı yıkamak için yağıyor. Biz insanlar yağmura güzel anlamlar yüklerken yağmur yere düşmeye utanır oldu. Savaşa sebep olanlar, destek çıkanlar ve sessiz kalanlar ; Yerdeki kanı yıkamak isteyen yağmur birgün sizin kanınızı yıkamak için hırçınca inebilir yeryüzüne .Sebep olmayın destek çıkmayın. Canı yanan çocuklar, sokaklarda haykıran anneler, evi gözü önünde yağmalanan babalardan olmak ister miydiniz? Buradan savaşlara destek çıkan, sessiz kalan ve bizzat sebep olan insanları kınıyorum. Yağmur günlerce yağsa da temizlenmez onca kan. Günlerce yağsa da temizlenmez sizin kiriniz Ve günlerce yağsa da geçmeyecek size olan siniri. Yağmur artık güzellik için yağsın, dostluk,sevgi,huzur, getirsin.
Yağmur; çiçek için, çocukların huzurla koşuşturup oynadıkları bahçe için, uçurtmalarını gökyüzüne yolladıkları çimenler için, anne babaların camlarından kahvelerini yudumladığı huzur için, bereket için yağsın. Ve şunu eklemeliyim ki yağmur artık dökülen kanları temizlemeye yetmiyor..
is

CEVAP VER