VEDA

0
131

Biz seni çok sevdik güzel yürekli insan. Mekanın cennet olsun. Ağustos sayımız da bayram coşkusunu anlatan yazı ile sizlerle olmayı düşünüyordum lakin yaptığımız hesaplar bazen çarşıya uymuyor maalesef.
Kaybettiğim güzel bir insan için yazmak istedim. Onun anısına.
Bir daha görmeyeceğimizi bildiklerimize, geri dönmeyeceğimiz yerde bıraktıklarımıza yada kısa sürede olan ayrılıklarda giderken söylediğimiz son konuşmalarımızdır.
Bazen kısa sevgi sözleri, bazen bir bakış, bazen ‘Allah ısmarladık, kendine iyi bak, görüşürüz’ diye dile getirdiğimiz kısa ayrılık sözleridir veda.
Ya uzun ayrılıklarda ‘Allaha emanet ol, hakkını helal et’ sözleri ile dile gelir veda.
İster kısa olsun isterse uzun hep bir ayrılık var ucunda bu vedanın. Vedalaşamamak nasıl olur? Hiç düşündünüz mü?
Siz siz olun düşünmeyin. Hele birde gidip de dönüşü olmayan ayrılıklar, büyük acı veriyor. İçiniz sızlıyor ve bir yerlerden çıkıp gelecek gibi hissediyorsunuz. Bıraktığınız yerde bulacakmış gibi olursunuz. Sizi karşılayacakmış gibi beklersiniz. En zor olanı da sesini duyarsınız. Sesin geldiği yere döndüğünüzde koca bir boşluk, kimsecikler yoktur. Oysa döndüğünüz yer kalabalık insan yığını ama sesin sahibi yoktur. Sizin için bomboş dur.
Buda, benim üçüncü boşluğum, vedasız çekip giden. Yirmi iki yıl yan yana çalıştığım güzel bir yüreğin ansızın çekip gitmesi, bir anda. Bir sabah göreceğimi bildiğim, geldiğimde günaydın ile karşılaşacağım diye umarken sonsuza gitmesi.
Güzel yürek sen yine günaydın deseydin, ben yine sana, ne haber deseydim de sonra gitseydin bari.
Yada ben gidiyorum deseydin de, bende sana helal et hakkını deseydim olmaz mıydı?
Olmadı işte!
Öğlen yemeklerim öksüz ve kahvesiz kaldı. Sabahlarım günaydınların içinde günaydın sız kaldı. Sigaralarım yalnız kaldı.
Beni bırakmayın derken bırakıp gittin. Nasıl çıkılacak bu merdivenler ve nasıl bitecek bu işler. Bayram geldi her siparişi yetiştirdik diyordun daha geride çok sipariş var. Kimle yetişecek.
Bu sitem olsa da sana, yapacak bir şey yok. Sen rahat uyu. Rahmetler yağsın üzerine.
Vedasız olmasın tüm ayrılıklar.
Vedaya zaman kalsın, ayrılıklarda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz