Türkiye’den dünyaya bir ‘‘neFes’’…

0
265

Türkiye’nin ilk ikonik mücevherini, Atasay için Zeynep Fadıllıoğlu tasarladı!

Anadolu toprakları, 5000 yıldır altın kültür mirasına ev sahipliği yapıyor ve dünya tarihinde altın takıların ilk üretilip kullanıldığı coğrafya… Bu coğrafyadan beslenen Türkiye’nin ilk ikonik mücevher ‘‘neFes’’ i ise Atasay için Zeynep Fadıllıoğlu tasarladı.

Atasay’ın dünya ikonik mücevherleri arasına girme hedefiyle yola çıktığı projenin figürü, Zeynep Fadıllıoğlu tarafından tasarlandı, Atasay’ın deneyimli ve ödüllü tasarım ekibi tarafından titizlikle işlenerek vücuda getirildi.

Geleneksel ile modernin özel bir sentezi olan Nefes figürü; tombak ve tezhip sanatlarında sıkça karşımıza çıkan damla formu ile zarif Türk motiflerinden esinlenerek harmanlandı. Zamansız, çekici, feminen, her yaşam biçimine ve günün her saatine hitap eden ikonik mücevher ‘‘neFes’’ , Türk mücevher sektörüne getirilen yepyeni bir‘‘neFes’’olacak. Yeni bir soluk, kendi topraklarımızda doğmuş bir figürün, zarif Türk motifleriyle yeniden yorumlanarak ikonik mücevhere dönüşme hikayesi, dünyaya açılmanın anahtarlarından biri…

‘‘neFes’’ ile Türk mücevher ustalarının dokunuşları ve deneyimleri, bugünün sade estetik anlayışı ile buluşuyor, geleneksel Türk el sanatlarının sonsuz zenginliği, saf altın, pırlanta ve inciyle göz kamaştıran ikonik bir koleksiyona dönüşüyor.‘‘neFes’’ modern zevklere hitap ederken aynı zamanda bu coğrafyanın zarafetini de yansıtıyor.

Rose ile yeşil altının cazibesinin eşsiz özel kesim damla ve yuvarlak pırlantalarla, incilerle harmanlandığı bu çok özel ‘neFes’’ in başlangıç koleksiyonu 22 çok özel parçadan oluşuyor. İkonik tasarımlar, farklı formlar ve değişik kullanımlar sunan kolyelerde, bilekliklerde ve küpelerde hayat buluyor.

Aldığınız her nefeste yenilendiğinizi hissedeceğiniz birbirinden özel parçalarıyla ‘‘neFes’’sizleri bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz