Toplum ve Toplumun Önünde Olanlar ‘Deniz Seki ve Arda Turan’

0
82
Çelişkiler ülkesiyiz, vesselam.
Deniz Seki iyi ki ceza evinden çıktı. Uyuşturucudan ceza alan bir kişinin törenle karşılanması biraz garip. Bazı istisnai durumlar var ki adaletin yanlışlıklarından nasibini alabiliyor. Bu bağlamda sanatçı kendisine haksızlık yapıldığını düşünebilir yada iftira olduğunu beyan edebilir. Ama unutmayalım kimse ‘ayranım ekşi demez’. Uyuşturucu kullanan bir sanatçının birde çıkış da beyaz güvercin uçurması daha başka bir çelişki olsa gerek. Beyaz güvercin özgürlüğün temsili iken, özgürlük için mücadele edilip  Acaba diyorum uyuşturucunun argo ismi beyaz olduğundan mı iki beyaz örüntüsü kullanıldı? demeden de geçemedim. İçenler keyif için, satanlar daha çok ve kolay yoldan kazanmak için satarken karşılama alayı siz neyi savunuyorsunuz. İçmeyi mi, satmayı mı? anlayamadım. Sanatçı toplumun önünde olan insanlar ve hayran kitlelerinin sayesinde varlar. O zaman yaşam kalitelerini bir nebzede olsa hayran kitlelerine borçlu olduklarından yaşamlarına çeki düzen vermek durumundadır. Toplumu önünde olan kişilerin fütursuzca hata yapma lüksü yoktur.
Umarım toplumun önünde olan sanatçılar, siyasiler ve sporcular örnek olduklarını unutmazlar. Konuşmalarınız, davranışlarınız ve yaşamlarınız toplum tarafından örnek alınıyor. Hele iletişimin bu kadar yaygın olduğu çağımızda.
Sporcular deyince konu Arda Turan’a geldi. Hakkınızda yanlış yazılmış olsa dahi kimseye kaba kuvvet kullanma hakkına sahip değilsiniz. Hukuk yoluyla hakkınızı arasaydınız. 
Kafanızı meşin topa ve yeşil sahalara saklayın oralarda çok daha lazım. Maazallah sert kafaya denk gelirseniz sahalar ve meşin top kafanızdan mahrum kalacak.
Dediğim gibi çelişkili de olsak memleketimden insan manzaraları.
Türkân Kebeci Şahin
turkankebeci@gmail.com

CEVAP VER