TİMSAH GÖZYAŞLARI

0
250

Neden ‘Timsah gözyaşı dökme’ deriz hiç düşündünüz mü? Timsahların gözlerinin temizlenmesi için göz bezlerinden yaş gelir. Bu fizyolojik bir olay gibi görünse de bu gözyaşları durup durur iken gelmiyor tabi. Timsahlar avlarını yemek için çenelerini açtıkları sırada ve avını yerken gözyaşı geliyor. Ayrıca timsah yavruları büyüdükten sonra yavrularını tanımadıkları için aç kalınca av olarak gördüğünden yavrularını da yerken gözyaşı dökermiş.

Bu kısa bilgiden sonra gelelim yaşamın bu anına; Suriye’de yaşanan iç savaşın başladığı anlarda Esad gitsin, Emevi caminde namaz kılma edalarıyla izlediğimiz politikalardan dolayı destek verdiğimiz örgüteler bu gün başımıza bela oldu. Suriye konusunda izlediğimiz yanlış politikalar Türkiye’nin iç politikasını da olumsuz yönde etkiledi.

  1. Sınır güvenliğimizi korumakta yeteri kadar hassasiyet göstermediğimiz için teröristlerin rahatlıkla sınırdan girip çıkmaları ve tedavilerinin sınır illerimizde ki hastanelerde yapılması.
  2. Esad’ın son seçimlerde Suriye halkının büyük çoğunluğu tarafından desteklendiğine aldırış edilmeden Türkiye’nin ABD ve Suriye muhaliflerinin yanında yer alması. Bu sebepten muhaliflere askeri eğitim ve cephane konusunda destek vermesi,
  3. Irağın parçalanmasından sonra bölgede radikal İslam örgütlerin kurulması ve Işid gibi bir terör örgütünün yeteri kadar tahlil edilmeden, Suriye de bu örgüte Sünni birlik sağlanması amacıyla ılımlı bakılması.
  4. ABD’nin Ortadoğu’da ki politikalarını uygulamasına izin verilmesi
  5. Irak merkezi hükümeti yerine “Türk askerini Kuzey Irak’a sokmayız” diyerek Türkiye’ye kafa tutan çete başı Barzani ile enerji anlaşmaların yapılması,
  6. Türkmenlerin yoğun olduğu bölgelerde Türkmenler yerlerinden sürülürken sessiz kalması
  7. Habur kapısında yaşananları unutmayalım, Türk polisine atılan tokat hala gözlerimizin önünde ve devleti yönetenlerin sessiz kalması. PKK’nın silah bırakmak yerine silahları yığınak yapılırken sessiz kalınması.
  8. Askere sınır ötesi harekat’a izin verilmemesi.
  9. FETÖ ye gerekli kolaylıkları sağlayarak devlet kadrolarına yerleşmesine göz yumulması.

Tüm bu yaşanan olaylar bu günleri yaşamımıza neden oldu. Bu gün ise Türkiye Suriye politikasını değiştirdi. Kürt birliğinin oluşumunu önlemek için Rusya ve İran ile coğrafya da söz sahibi olmaya başlaması ABD ve AB tedirgin etmekte.

Bizi yönetenler bu günü göremediler mi? Geleceği göremediler ise ne diyelim, yöneticileri seçmekle en büyük yanlışı halk olarak biz yaptık demektir.
Yada gördüler de şimdi ‘TİMSAH GÖZ YAŞI’ mı döküyorlar..

Ortadoğu’da uygulanan böl parçala yönet politikası tek Kıbrıs da uygulanmıyor. Kıbrıs’ı birleştirmek için uğraşıyorlar. Buda dikkatinize diyerek,

2017’nin İnsanlığa barış getirmesi dileği ile sağlık, mutluluk, huzur dolu bir yıl olsun…

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz