SİNAN DEMİR’DEN AŞIKLAR KERVANI

0
197

Soğuk Düş kitabının yazarı Sinan Demir bu kez bambaşka bir projeyle sevenleriyle buluşuyor. Sanata önem veren ve her şekilde sanata hayat vermek isteyen Demir, 4 yıldır üzerinde büyük bir titizlikle çalıştığı “Aşıklar Kervanı” adlı tiyatro oyunu için geri sayıma başladı. Güçlü koreografısiyle, müzikleriyle, görselliğiyle ve konsepti ile dikkat çekiyor.
Demir, Aşıklar Kervanı adlı projesini haksızlığa uğramış bütün kadınlara ithaf ediyor. Aşıklar Kervanı;  1940 yıllarda Anadolu’da dul kalmış bir kadının hikayesini anlatıyor. Türü komedi ancak içinde dramatik sahneler de var. Aşıklar Kervanı aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı festivallerde de boy gösterecek. Tiyatronun müzikleri Demir’in dostu Elif Tolgay ve Şehir Tiyatrolarındaki hocası Hakan Uras ile beraber yaptı. Koreografisi Pelin Alın’a ait oyunun rejisi ve oyunlaştırılmasını Sinan Demir yaptı.
Gösterime girmek için son hazırlıkları süren oyun Mart ayında izleyicileriyle buluşacak.

Sosyal içerikli her komedinin temelinde düşündürme yatar bu sebepten Mart ayında gösterime girecek olan Aşklar Kervanı kadınları düşündürecek. Erkeklerinde düşünmesi gerekecek neden oldukları olayları görünce.

Soğuk Düş den bir satır ”Kelebek, ömrünün az olduğunu bile bile, asla aşık olmaktan vazgeçmemişti”

Bizlerde yazarımıza çıktığı sanat yolunda karşılaştığı güçlükler karşısında asla vazgeçmesin diyor çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz