Şehit Ailelerine Anlamlı Yemek

0
87

Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Maltepe’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar sonrası Maltepe Kaymakamlığı tarafından, Maltepe Belediyesinin de desteği ile şehit aileleri ve gaziler onuruna akşam yemeği verildi. 151 şehit ailesi, gazi ve gazi yakınlarının katıldığı ve İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından verilen Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan yemeğe, Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak, , Garnizon Komutanı Tümgeneral Veli Yıldırım, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Maltepe İlçe Müftüsü Ahmet İnciler ve davetliler katıldı.

Çakmak “Şehit yakınları, sizler çok önemli ve Kıymetlisiniz”
Yemekte açılış konuşmasını yapan Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak  “Şehit yakınları, sizler çok önemli ve kıymetlisiniz. Çünkü sizler bu vatana, evlatlarınızı, kardeşlerinizi verdiniz. Bin yıllık Anadolu tarihimizde, Çanakkale’de 35 kilometre mesafelik bir yerde 251 bin şehit vermiş bir milletiz. Acımız büyük ama unutmayın hem toplumumuzda hem dinimizde sizin de şehitlerimizin de yeri çok büyük. Sizin haklarınızın bekçisi ben, belediye başkanım ve komutanım. Acılarınızı depreştirmek istemiyorum. Çanakkale’de bu milletin tarihi döndü. O güçle biz Kurtuluş Savaşı’nı yaptık ve bugünlere geldik. Her zaman emrinizdeyiz” dedi.
Daha sonra Belediye Başkanı Ali Kılıç da misafirlere seslenerek; sevginin, barışın, kardeşliğin ve dostluğun yeşerdiği bu topraklar, şehit ve gazilerimize çok şey borçlu.olduğunu ve her zaman yanlarında olduklarını ifade etti. Yapılan konuşmaların ardından ilçe müftüsü Ahmet İnciler şehitler için dua etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz