Pandemi sanat dünyasını etkilemedi. Online sanat sergisi açıldı

0
9

Bursa’da Ahşap yakma sanatı ustaları, Ula Sanat Yöneticilerinin öncülüğünde, 122 sanatçının eserinin yer aldığı, pandemi nedeniyle online olarak uluslararası karma sanat sergisi açıldı.

 

 

Bursa Ula Sanat öncülüğünde pandemi nedeniyle online olarak uluslararası karma sanat sergisi açıldı. ulusanat.com internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında izlenime açılan sergide yurtiçi ve yurtdışı 122 sanatçının, 122 farklı eserleri beğeniye sunuldu. Online olarak açılan sergide yağlı boya, akrilik, karakalem, heykel, çini, kakma sanatı, ahşap yakma sanatı, tezhip, ebru sanatı, su kabağı, kıltestere, ahşap oymacılık, örgü, takı tasarım, filografi gibi tüm sanat dalları yer aldı.

 

Herkes gibi dört aya yakın karantinada kalan sanat dünyası evinde boş durmadı; Sanatını icra edip bir birinden güzel eserlerini bir araya getirip, online olarak sanat severlerle buluştu.

 

Sergiyi organize eden Bursa Ula Sanat Yönetimi’nden, Ahşap Yakma Hocası  Ali Ula ve Güner Ula kardeşler açılan sergiyle ilgili şunları söyledi; “Korona sanata ve sanatçıya engel olamadı. Pandemi döneminde sergi salonlarında sergilerimizi açamadık ama Ula Sanat olarak sanatın ve sanatçının yanında olduk.”

Ülkemizde sanata değer verilmediğini söyleyen Ula kardeşler; ‘Ula Sanat olarak elimizi taşın altına koyduk. Sanatı ülkemizde sevdirmek ve gelecek nesile aşılamak istiyoruz. Uluslararası bütün sanat dallarını barındıran bir ula sanat platformu kurduk. Ulasanat facabook grubumuzda uluslararası bütün sanat dalları ile eserlerini sergileyen 5 bini gecen bir sanat grubu oluştu. Sanat severlerimiz çok değerli sanatçılarımızın, değerli eserlerini sergilediğimiz www.ulusanat.com internet sitemizden izleye bilirler” dediler.

Haberde İstanbul

 

CEVAP VER