Ortadoğu Kan Gölüne Döndü..

0
77
DAEŞ ÜSTLENDİ

DAEŞ’in Yemen’de düzenlediği iki intihar saldırısının ardından, Suriye’de hükümetin kalesi sayılan Lazkiye ve Tartus hedef alındı.

Suriye rejiminin kontrolünde bulunan liman kentleri Tartus ve Cebele’de düzenlenen 7 farklı bombalı saldırıda en az 78 kişi hayatını kaybederken 120’den fazla kişi de yaralandı. Lazkiye’nin güneyindeki Cebele’de otobüs durağı, hastane, elektrik idaresi ve bir caddede olmak üzere 4 bombalı saldırı düzenlendiğini ve en az ikisinin intihar saldırısı olduğu kaydedildi.

TERMİNALDE KENDİNİ PATLATTI

Cebele’deki saldırılarda en az 45 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Tartus kentindeki otobüs terminalinin önünde bomba yüklü bir aracın infilak ettirilmesi ve canlı bombanın terminal içinde kendini patlatması sonucu en az 33 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Amaq haber ajansı, saldırıları terör örgütü DAEŞ’in üstlendiğini aktardı.

HEDEF ASKERİ TESİS

Sabah saatlerinde Yemen’in güneyindeki DAEŞ’in düzenlediği bomba yüklü araçla yapılan intihar saldırısında da en az 40 asker hayatını kaybetti, 60 kişi yaralandı. Yemen’in Aden kentindeki Bedir üssü yakınlarında yer alan bir askeri tesiste 2 intihar saldırısı meydana geldi. Saldırganların kuzeyde Husilere karşı savaşmak için orduya katılmaya gelenleri hedef aldığı öğrenildi.

Kaynak: http://haberturk.tv/dunya-hali/haber/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz