NİHAT YÜCEUR, KANTİNCİLER ODASI BAŞKANLIK ADAYLIĞINI AÇIKLADI.

0
910

 

3 Bin üyesi olan İstanbul Kantinciler Odasının 2018 yılı ilk ayında yapılacak olan kongre de Nihat Yüceur aday olacağını açıkladı.

Küçükçekmece’nin tanınmış iş adamlarından olan Nihat Yüceur’un Bahçelievler Öğretmen Evinde gerçekleşen birlik beraberlik yemeğinde üyelerle bir araya geldi. Nihat Yüceur üyelere ve basına yaptığı konuşması:

Çok değerli yol arkadaşlarım sevgili meslektaşlarım hanımefendiler, kardeşlerim hepiniz bu birlik beraberlik günümüze katıldığınız için siz sonsuz şükranlarımız, teşekkürlerimi sunuyor hoş geldiniz.

Değerli meslektaşlarım ben bu mesleği 20 yıldır yapmaktayım kendim İstanbul Kantinciler Odasında 2 yıldır görev yapıyorum bu görevi kendimce göre layığı ile yapmaya gayret gösterim. Çalışmalarımızda sizler için neler yapabiliriz diye çabaladık, ancak bizler yönetim kurulu arkadaşlarla isteğimiz başarı ve verilen sözleri tam anlamıyla yerine getiremedik.

Çünkü odamız 2002 yılında kuruldu 2002 yılındaki o güçlü oda kurumsallaşmamış gücünü yitirmiş hiç bir alanda hizmet getirememenin üzüntüsünü ben yaşıyorum,bu konuda öz eleştiri yapmamız gerekiyor.

Peki neden niçin yapamadınız peki neden bu yollara çıktınız diye düşüne bilirsiniz hakkınızdır çünkü yola çıkığınızı ve inandığınız güvendiklerimiz var bunlarla sözler var faka yola çıktığınızda yapamıyorsanız engellere var yapamıyorsunuz bunu hepiniz biliyorsunuz.

Biraz önce büyüklerim anlattı biz o konularda başarısız olduk ancak büyüklerimizin anlatığını gibi bu başarısızlığımız neden ile odamız her gün esnafımız her gün oda güç kaybı ile birlikte gücün kaybı esnafımıza sizlere yansıdı.

Sizler çok iyi biliyorsunuz 39 ilçe’de ayrı ayrı uygulama var oysa bu güçlü odanın kesinlikle üstüne gidip bu sorunu çözmesi gerekir bu nasıl olacak birlik beraberlikle olacak. Birlik beraberlik olmasa birlik beraberlik olmayan yerde kimse kesinlikle başarı beklemesin başarılı olmamız mümkün değil onun için biz bu birlik beraberliği sağlayamadık.İki dönemdir başa arkadaşımız aday oldu.

Seçimler demokrasidir seçim olabilir adaylara olabilir ne kadar aday olursa o kadar güzellik olur çünkü seçme hakkı olur herkes projesini ve yapacaklarını anlatır bizlerin önerilerini dinleyerek kara verecekler. 2 Dönemdir bu kargaşa mesleğimizi bitme noktasına getirdi. dünkü bir kargaşa ve çekememezlikle var  kantinci kantinciye selam veremiyor biz düşmüşmüş değiliz meslektaşız bizler beraber ekmek yiyoruz,aynı meslekte evimize çoluğumuz çocuğumuza ekmek götürüyoruz bu mesleği ekmeği gittiği zaman yarın borçların ödeyemeyecek kantinciler var İşte biz sesiz çoğunluğun sesi olmak için böyle bir yola çıktık.

Sevgili meslektaşlarım bu meslek Türkiye bölünmüş İstanbul değil Türkiye’de bölünmüş Ankara’da platform İstanbul’da federasyon böyle olduğu zaman bizi kimse dikkate almaz Allah aşkına düşünün birlik beraberlik olmayan insanı kim dikkate alır resmi kurum ve kuruluşlar bizim ne halde olduğumuzu bizden daha iyi biliyorlar.Bizler’de büyüklerimizle istişare ederek onların önerilerini tavsiyelerini dinleyerek siz değerli meslektaşlarımızla istişare ederek bu kutsal göreve yola düştük bizim mesleğimiz kutsal meslektir. bu kutsal mesleğe gelin hepimiz sahip olalım bu mesleği hep birlikte daha iyiyi bir yerlere taşıyalım ve sonuç alalım inanın birlik beraberliği yaparsak başarışlı oluruz.

Şu anki başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz bu arkadaşların artık değişim zamanı geldiğini düşünüyoruz bu meslek için hepinizden desek istiyoruz.

Bizler saydığımız ve saymadığımız bir çok sebepten dolayı mevzuat olarak kayıp edilen haklarımızın kazanılması için bürokrasi ve okul yönetimlerinin itibarımızın araştırılması için odamızın kurumsal bir yapıya sahip olması üyelerimiz arasında birlik beraberliğin sağlanması için Kantinciler Esnaf Odası başkanlığına aday olma kararı aldık.

Nihat Yüceur konuşmasını sözlerle  ‘’Bu skıntıları ve daha huzurlu çalışmak için benimle mücadele etmek için varmısınız’’ tamamladı.

Biz de Nihat Bey’e çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz, yolu açık olsun.

CEVAP VER