Ne Senle, Ne Onunla, Başka Biriyle

0
57
Günü değerlendirmeyle başlayalım; Bu gün dolar 5 TL yi geçti. Yıl içersin de dolardaki artış %20 yi geçtiğine göre ülkede devalüasyon var ama hükümet tarafından direk yapılmadığı için oklar %52 ile başkan seçilen Tayyip Erdoğan’a nede AKP ye çevrilmiyor. Cari açık 65 Milyar doları aştı, dış borç 470 milyar dolar. Tüik’in Ocak verilerine göre İşsizlik % 10.8, enflasyon % 16’ya yaklaştı. İhracat ve ithalat azaldı. Bunun yanı sıra süper projeler ile ekonomi de güllük gülistanlık hava yaratılmaya çalışılıyor. Sıcak para ile dönen ekonomiyi canlandırmak için yabancı sermaye ülkeye çekilemiyor. Uluslar arası kredi kuruluşlarının kredi notunu düşürmeleri ve iki bakanın yurt dışında mal varlığına el konulması yabancı sermayeyi korkutuyor. Rahip Brunson ile gerilen ABD ilişkilerinin aslında başka bir nedeni olmalı. Burada ABD pazarlığına karşı Türkiye’nin de bir pazarlığı olduğu kanısı uyanıyor. Bu pazarlık Fetö veya Halk bankası ile ilgili olabilir. Kısacası ülke yangın yeri.
Ülke yangın yeri iken ana muhalefet partisi ne yapıyor?
Yok şu kadar delege imzası var yok bu kadar derken durumu yalanlayan genel merkez arasında hoş olmayan bir rakam savaşı yaşanıyor. Rakam savaşı yaşanırken delegelerin pazarlıkları ise işin cabası. Yok belediye başkanlığı, yok meclis üyeliği gibi pazarlıklar konuşulmakta.
Lider değişimi partide değişimi getirecek mi sorusuna kocaman bir hayır? Değişim için delege ve delege pazarlıklarının önü kesilmeli. Ön seçim ise bir çözüm olmayacaktır. Ön seçimlerde de delege ve hazır listeler ile yönlendirmeler yaşanacağına göre çözüm olması beklenemez.
Ana muhalefet partisini zedeleyen bu durum hele yangın yeri yaşanan ülkemde, daha güçlü, altı ok ilkelerine bağlı, koltuk sevdası yerine ülke çıkarlarını düşünen bir muhalefet partisi liderine ihtiyaç var. Sayın İnce kazanamasam da Sayın Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkmam dedi. Ama çıktı. Koltuk sevdam yok dedi. Gelişmeler hiç de öyle demiyor. Cumhurbaşkanı adayı gösterilirken bu sorunlar yok muydu? Niye şimdiye kadar bu sorunlara çözüm bulunmadı?
 
TOPARLAN CHP YİNE YENİDEN BU ÜLKENİN SESİ OL, GELECEĞİ OL.

CEVAP VER